В Україні запрацювали нові державні будівельні норми. Перелік

8161 0
Нові ДБН зобов’язують будувати велодоріжки при реконструкції вулиць, обмежують висотність і щільність забудови, а також дають можливість будувати дитсадки у житлових будівлях.
Фото: carpathia.gov.ua

Фото: carpathia.gov.ua

Із 1 вересня в Україні набрали чинності оновлені державнібудівельні норми, які стосуються забудови території, вулиць і доріг населених пунктів, дошкільних навчальних закладів та шкіл.

Читайте також: Як зміняться новобудови Львова з новими будівельними нормами

Серед основних нововведень — можливість вбудовувати дошкільні навчальні заклади у житлові будинки, обмеження висотності та щільності забудови термінами «Блакитна лінія» та «Зелена лінія» (забудови у зелених зонах), звуження ширини смуги руху у населених пунктах, обов’язкове проектування пішохідних зон із врахуванням потреб людей із інвалідністю, обмеження паркування на тротуарах, обов’язкове проектування велодоріжок при будівництві та реконструкції вулиць.

Загалом, із 1 вересня набули чинності три оновлені ДБН:

ДБН Б.2.2-12:2018 Планування і забудова територій

ДБН В.2.3-5:2018 Вулиці та дороги

ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти»

Читайте також: Нові норми ДБН: можна склити балкони

Додамо, що 27 серпня окружний адміністративний суд міста Києва своїм рішенням призупинив упровадження ДБН Планування і забудова територій через позов семи забудоників. Утім, як повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра з регіональної політики Лев Парцхаладзе, відповідні державні будівельні норми набрали законної сили.

Як повідомлялось раніше, цього року Мінрегіон має переглянути 22 документи державних будівельних норм, а наступного — ще 30. Всього наразі в Україна діє 109 ДБН. Оновлені будівельні норми затвердили 5 квітня 2018 року.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!