В Україні змінили виборче законодавство

1025 0
Крім того, внесли зміни до Кримінального кодексу, таким чином захистивши виборчі права громадян.
Фото: 112.ua

Фото: 112.ua

Верховна Рада змінила виборче законодавство. За проєкт закону проголосували 308 нардепів.

Читайте також: Чи стане російської більше. Чому «Слуги народу» взялися за мову

Закон встановлює, що позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові, проводитимуть двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня. Також у майбутньому можуть дозволити залучати до виборів електронні сервіси й інноваційні технології.

Партія, що висунула виборчий список кандидатів у депутати, після початку виборчого процесу та до подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати одним платежем вносить спеціальний рахунок грошову заставу в розмірі 1000 мінімальних зарплат, визначених у місячному розмірі (станом на день початку виборчого процесу).

Грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост президента, або особисто кандидатом-самовисуванцем. Для цього він має заплатити 650 мінімальних зарплат.

Крім того, внесли зміни до Кримінального кодексу, таким чином захистивши виборчі права громадян. Зокрема, перешкоджання вільному волевиявленню або участі в референдумі каратимуть позбавленням чи обмеженням волі до трьох років.

Читайте також:  Хто на мера Львова. Перший розклад на міського голову

Цей законопроєкт Рада у першому читанні підтримала 4 червня 2020 року. Найближчі місцеві вибори відбудуться в Україні 25 жовтня 2020 року.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!