Вчені опублікували інструкцію для створення експрес-тестів на антитіла до коронавірусу в лабораторних умовах

5678 0
Метод тестування допоможе визначити, яка частка населення має імунітет до вірусу SARS-CoV-2, що спричинює хворобу COVID-19.
Фото: Укрінформ

Фото: Укрінформ

На популярному серед вчених порталі medRxiv була опублікована стаття, що має допомогти вірусологічним лабораторіям самостійно виготовляти тести для виявлення у крові антитіл до вірусу SARS-CoV-2.

Авторами статті «Серологічний аналіз на виявлення сероконверсії SARS-CoV-2 у людини» є вчені з Фінляндії, Австралії та США, зокрема, вчені зі Школи медицини імені Айкана при шпиталі «Гора Синай» у Нью-Йорку.

Вони вважають, що їхній метод тестування допоможе визначити, яка частка населення має імунітет до вірусу SARS-CoV-2, що спричинює хворобу COVID-19. Це, у свою чергу, допоможе у пошуку донорів – людей, що одужали або мають імунітет, з крові яких можна виробити плазму як засіб для лікування важкохворих на коронавірус.

Читайте також: Вчені дослідили найбільш сприятливу для поширенню коронавірусу погоду

Крім того, тести можуть бути корисними для скрінінгу медичного персоналу, щоб спрямувати до роботи з важкохворими передусім тих лікарів та медсестер, що вже мають імунітет до вірусу.

Один з керівників дослідження, професор Флоріан Краммер, у коментарі порталу журналу Science пояснив, що такі тести, якщо їх повторювати з тими самими людьми, можуть допомогти з’ясувати, скільки часу зберігається імунітет від вірусу. Вчений стверджує, що у статті є вказівки, які допоможуть відтворити розроблені тести в умовах лабораторії. Одна лабораторія, за його словами, могла б проводити кілька тисяч тестів на день.

Масові тестування серед населення на антитіла до вірусу SARS-CoV-2 могли б також дати відповідь на питання, коли закінчиться пандемія. Дані про наявність антитіл вкажуть на те, яка частина населення вже має імунітет після поміркованого перебігу хвороби, і це дасть змогу передбачити, з якою швидкістю поширюватиметься вірус.

Читайте також: «Я ніби пів життя прожила». Як це працювати в аптеці під час карантину

Нагадаємо, що у Львівській обласній інфекційній лікарні при визначенні діагнозу покладаються передусім на тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), що визначає наявність чи відсутність РНК коронавірусу у зразках. Дослідження взятих у пацієнтів зразків – зішкребів з носа та горла – проводять у лабораторії у Києві. Експрес-тестів на наявність антитіл у крові хворих у Львові небагато.

Як заявив прем’єр-міністр Борис Джонсон, у Великобританії планують провести масове тестування населення на наявність у крові антитіл до вірусу SARS-CoV-2, щоб з’ясувати, скільки люди отримали імунітет, зіткнувшись з вірусом, і якими темпами він буде далі поширюватися. Водночас, у країні проводять тестування методом ПЛР.

Дмитро Борисов


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!