Вересень – сезон кавунів. 5 фактів, чому вони корисні

4249 0
Фахівці радять українцям їсти кавуни у вересні, адже саме на початку осені вони дешевші та не містять нітратів. Пропонуємо кілька цікавих фактів про корисність цієї баштанної культури.
фото: medfond.com, ogo.ua, minpraud.by

фото: medfond.com, ogo.ua, minpraud.by

У спекотний день ніхто не відмовиться від хрусткого і соковитого кавуна. Він не тільки добре втамовує спрагу, освіжає і наповнює організм енергією, але і дуже корисний для здоров’я. Основна частина кавуна — це, природно, вода (близько 90%). Червона м’якоть теж не позбавлена корисних речовин. У складі кавуна – вітаміни, мінерали, органічні кислоти, клітковина та інші корисні компоненти про які ви, ймовірно, не знаєте.

1. Кавун багатий на антиоксиданти

Кавун є плодом, який багатий на антиоксиданти.  Ще одна корисна властивість кавуна – наявність лікопіну. Лікопін відповідальний за яскраво-червоне забарвлення м’якоті кавуна. А корисний лікопін тим, що є антиоксидантом, який зупиняє дію вільних радикалів, а також підсилює імунну систему, допомагає боротися з пошкодженням клітин, ефективний для профілактики розвитку пухлин і онкологічних захворювань. До того ж, лікопін не синтезується в організмі, його необхідно отримувати з їжею. У кавуні більше лікопіну, ніж у свіжих помідорах. Найкраще вживати цю ягоду три рази на тиждень. До речі, насіння також дуже корисне і його можна їсти.

2. Дає відчуття ситості

Оскільки, в основному, кавун складається з води, то він є чудовим продуктом для насичення організму рідиною і, як наслідок, рятує від переїдання. Ось чому корисно з’їсти шматочок цього фрукта перед їжею, тоді відчуєте ситість швидше. А це, у свою чергу, знизить ризик набрати зайву вагу. Кавун низькокалорійний – всього 38 ккал на 100 г м’якоті. Саме за це, в першу чергу, йому віддають перевагу люди, котрі мають намір схуднути.

3. Кавун корисний для вагітних жінок

Вживати кавун під час вагітності дуже корисно для здоров’я, оскільки він містить велику кількість вітаміну С. Цей вітамін є ідеальним для профілактики й боротьби з респіраторними захворюваннями. Кавун можна їсти з лимоном, збільшуючи таким чином кількість вітаміну С. Кавун сприяє виведенню зайвої рідини з організму, і, отже, бореться з набряками і запобігає їх появі, тому в період вагітності кавун також украй корисний. Також дуже легко зробити сік із кавуна – смачний, свіжий та корисний для здоров’я напій.

4. Попереджає появу судом

Кавуни є величезною підмогою для людей, які займаються спортом. Містять велику кількість вітаміну В6 і калію. Ця ягода є великим помічником для профілактики судом, які впливають на м’язи при виконанні фізичних вправ. Компоненти, які є у кавуні, допомагають організму краще засвоювати білок. Корисно з’їсти трохи цього плоду за кілька хвилин до тренування. Можна куштувати і після тренування, адже кавун освіжає через високий вміст води.

5. Корисний для серця

Якщо щодня з’їдати шматочок кавуна, можна запобігти розвитку хвороб серця, викликаних відкладенням холестерину. Регулярне вживання кавунів дозволяє знизити кров’яний тиск. Компоненти, що містяться в ягодах, впливають на м’язи, від яких залежить діаметр артерій. Завдяки цьому кровоносні судини розширюються, а тиск знижується.

За матеріалами Моє здоров’я


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!