Верховна Рада посилила покарання за автомобілі на єврономерах

2688 0
Ухвалений законопроект вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення на митну територію України, і посилює відповідальність за порушення митних правил.
фото: Дмитро Ларін

фото: Дмитро Ларін

Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроект, що вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення на митну територію України, і посилює відповідальність за порушення митних правил. Про це повідомляє «Економічна правда».

Законопроект №8488 вносить зміни до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України. Він, зокрема, вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення, — одне авто. Ввезення наступних легкових транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не вивезуть.

Крім того, посилюється відповідальність за порушення митних правил. Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його. Також їй заборонятиметься використання такої машини в підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачено штраф — 34 тисячі грн. Перша фіксація порушення передбачає штраф 8,5 тис грн, повторна фіксація — 17 тисяч грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

Читайте також: Як поліція полюватиме на порушників на єврономерах

За невивезення авто за межі країни своєчасно, порушники мають сплатити штрафи. Розміри штрафів будуть залежати від кількості днів перевищення встановлених строків. Наприклад, за один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 грн, а за три дні — 850 грн. Зайвий місяць перебування такого автомобіля на митній території України коштуватиме порушнику 170 тисяч грн або навіть транспортного засобу, який можуть конфіскувати за рішенням суду.

Якщо дозволений строк перебування іноземного авто в Україні сплив, а машину так і не вивезли, митник повинен повідомити інші органи про вчинення правопорушення. Отримавши повідомлення, поліцейські мають пильніше відслідковувати таке авто на дорогах, а прикордонники, у свою чергу, повинні не допустити перетину нею кордону.

Крім того, Національній поліції нададуть право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо за кермом буде будь-яка інша особа, поліцейський може накласти на водія відповідний штраф і повідомити про порушення митних правил митницю.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна рада України прийняла закон про зниження акцизного збору за розмитнення автомобілів на єврономерах.

Інфографіка «Економічної правди»

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!