Верховна Рада ухвалила закон про слідчі комісії, що стосується імпічменту

861 0
Ініціаторами законопроекту стали, зокрема, нардепи зі Львова.
Фото: policy.info

Фото: policy.info

Сьогодні, 6 червня, Верховна Рада ухвалила законопроект №1098 Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Документ підтримали 279 нардепів при необхідних 226 голосах.

Закон визначає правовий статус тимчасових слідчих комісій, спеціальної тимчасової слідчої комісії і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України, їх повноваження та організаційні основи діяльності.

Читайте також: Верховна Рада не підтримала відставку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана

Серед іншого у документі зазначається, що спеціальна тимчасова слідча комісія ВРУ має завданням розслідування обставин вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, про який ідеться в поданні нардепів про ініціювання імпічменту.

Таке подання, зазначено в законі, має підписати більшість від конституційного складу ВРУ.

«Спеціальна слідча комісія у визначений ВРУ термін, але не пізніш як через два місяці з дня її утворення, подає Верховній Раді висновки і пропозиції щодо розслідування обставин, викладених у поданні про ініціювання питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту», – ідеться в документі.

Спеціальна ТСК ВРУ – колегіальний тимчасовий орган Верховної Ради України, що складається з народних депутатів, спеціального прокурора і спеціальних слідчих.

Читайте також: Соціологи оприлюднили свіжий рейтинг партій до парламенту

Діяльність СК визначається Конституцією України, Регламентом ВРУ, цим та іншими законами України та постановами до них. Слідчі комісії, спеціальна слідча комісія і спеціальні комісії підзвітні Верховній Раді України.

Ініціаторами законопроекту стала низка депутатів, серед яких львів’яни Андрій Парубій та Олег Березюк.

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!