Верховний суд не поновив на посаді скандального львівського суддю Зварича

682 0
Колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду звинуватили у хабарництві у 2008 році.
Фото: zik.ua

Фото: zik.ua

Верховний суд не задовольнив скаргу колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича щодо його поновлення на посаді. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 26 березня.

Читайте також: Суд обрав запобіжний захід посадовиці Львівської міськради, яку підозрюють у службовій недбалості

Як йшлося раніше, перебуваючи на відповідній посаді, впродовж 2007-2008 років Ігор Зварич отримав хабарів на 963 тисячі грн. У вересні 2011 року Оболонський районний суд Києва визнав його винним за ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 368, ч. 2 ст. 376 Кримінального кодексу України та засудив до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною на три роки обіймати різні посади в судах.

У 2015 році Ігоря Зварича звільнили від відбування покарання, а перебування у СІЗО зарахували як день за два за «Законом Савченко». Водночас він був на обліку в Галицькому районному секторі з питань пробації філії державної установи «Центр пробації» у Львівській області. Строк ув’язнення завершився 10 січня 2019 року.

Дострокове звільнення пояснили тим, що екс-суддя відбув 3/4 терміну покарання, а за час у в’язниці показав «сумлінну поведінку та ставлення до праці». Зокрема, Ігор Зварич надавав безкоштовну правову допомогу громадянам, а також оскаржив постанову про своє звільнення, тобто вчиняв дії, спрямовані на поновлення на роботі.

Прокурор Сихівського відділу Львівської місцевої прокуратури №1 оскаржив це рішення в Тернопільському апеляційному суді. У результаті колегія суду скасувала рішення про умовно-дострокове звільнення, оскільки не погодилась, що дії Зварича підтверджують його сумлінне ставлення до праці, незважаючи на те, що він пробував поновитися на посаді.

Додамо, що покарання Ігор Зварич відбував у Менській колонії у смт Макошине Чернігівської області. 2015 року начальник колонії видав дозвіл Зваричу на проживання разом із членами його сім’ї в смт. Макошине. Екс-суддя вийшов на свободу у січні 2016 року. 

 Читайте також: