Від неділі, 18 вересня, незначні ДТП оформлятимуть без ДАІ

415 0
18 вересня набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ДТП і виплат страхового відшкодування». Згідно з положеннями цього документу учасникам дорожньо-транспортних пригод надається право самостійно оформляти матеріали ДТП, в яких було пошкоджено застрахований транспорт та ніхто не постраждав.

Закон був розроблений з урахуванням позитивного досвіду європейських держав, повідомляє прес-служба МВС.

Слід зазначити, якщо внаслідок ДТП отримані незначні пошкодження (до 10 000 грн.) транспортних засобів, – це питання виключно сфери страхування без участі державних органів.

Фактично вищезазначений Закон вводить поняття так званого «європротоколу» або «єврорапорту» (у Законі – повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду), що дозволяє не залучати працівників ДАІ при скоєнні незначних ДТП. Єдине, що потрібно зробити учасникам ДТП у таких випадках – повідомити страхову компанію про те, що відбулася автопригода. Повідомлення оформляється за встановленою формою.

Застосування такого повідомлення передбачено Законом, якщо:

  • внаслідок ДТП немає травмованих, загиблих людей;
  • у всіх учасників відсутні ознаки алкогольного, наркотичного; сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів;
  • всі учасники ДТП присутні на місці події;
  • всі учасники ДТП застрахували свою відповідальність;
  • всі учасники ДТП згодні з причиною ДТП, тобто відсутні спірні моменти.

Відповідно до Закону, у разі дотримання усіх вищезазначених умов, учасники ДТП не притягаються до відповідальності за статтею 124 Кодексу про адміністративні правопорушення за здійснення дорожньо-транспортної пригоди.

Прийнятий Закон вирішує питання, пов’язані з врегулюванням тих випадків, в яких була обопільна вина учасників ДТП. За наявності вини кількох учасників збиток відшкодовується в рівних частинах пропорційно.

Також відповідно до Закону буде відшкодовуватися тільки той збиток, що був заподіяний транспортному засобу потерпілого. У разі, якщо він хоче отримати відшкодування ще за будь-яке майно, то він повинен буде викликати ДАІ.

Джерело: http://zik.ua/ua/news/2011/09/14/308939

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар