Від сьогодні – нові правила виїзду за кордон із малечею

34640 3
За новими правилами, закордонний паспорт можна оформити від народження, отже, внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено.

До 1 квітня вклеювання фотографій дітей здійснювалося лише до закордонних паспортів батьків старого зразка. Після 1 квітня такої можливості не буде, повідомляє прес-служба Державної міграційної служби України.

«З 1 квітня втрачає чинність постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231, якою, зокрема, передбачено процедуру внесення даних про дітей до закордонних паспортів батьків», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Біометричний паспорт у Львові: вартість та термін виготовлення

З 1 січня 2015 року в Україні запроваджено закордонні паспорти нового зразка. Слід зазначити, що всі документи, видані раніше, зберігатимуть чинність до завершення строку дії, зазначеного в документі, отже якщо дані про дітей вже внесено до паспорта, з цим документом можна подорожувати з дитиною і надалі.

Якщо ж дані про дитину не внесено до закордонного паспорта одного з батьків, після 1 квітня для виїзду дитини за кордон необхідно оформити дитині закордонний паспорт нового зразка. При цьому діти віком до 16 років звільняються від сплати державного мита, а сканування відбитків пальців рук для оформлення біометричного паспорта здійснюється лише з 12 років за згодою батьків.

Читайте також: Українці матимуть нові паспорти

Також, до внесення відповідних змін до законодавства залишається можливість оформлення проїзного документа дитини, проте слід пам'ятати, що цей документ приймається не всіма країнами світу. Зокрема, не приймають ці документи Чехія, Португалія, Іспанія. Отже, перед оформленням такого документа необхідно уточнити у консульській установі держави, до якої планується подорож з дитиною, чи приймає ця держава проїзні документи дитини.

 

...

Читайте також:
10 Квітня, 2015 21:27
Андрей шифтер, что за проблемы с цветом? Ваша фобия в Европе ассоциируется с розовыми оттенками, так что можете смело ехать..все равно если че бьют по морде а не по паспорту ;)
6 Квітня, 2015 23:27
МИЛА Голубые паспорта есть и у других стран, если интересно погуглите.
Детские загран паспорта (проездные документы) в Украине уже давно голубого цвета, лет 7 назад уже точно голубые были, поэтому не надо над цветом до гоняться; взрослый-синий или бардовый. Какого цвета паспорта нового образца не знаю.
5 Квітня, 2015 23:27
шифтер шо это за голубые паспорта? с другим цветом шо в эвропу не пускают?
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!