Віллу на Свєнціцького занесуть до реєстру нерухомих пам’яток

610 0
У міській раді кажуть, що не видаватимуть дозволи на будівництво нового будинку на місці вілли.
Фото: e-dem.in.ua

Фото: e-dem.in.ua

Віллу «Люсія» у Львові, на вулиці Свєнціцького, 16 рекомендували занести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомляє прес-служба ЛМР із посиланням на заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка. 

«Ми отримали лист-відповідь від Міністерства культури України та витяг з протоколу засідання експертної комісії з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У них йдеться, що будинок на вул. Свенціцького, 16 буде занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», – розповів Андрій Москаленко.

Читайте також: Вілла на Левинського та її мешканці. Фоторепортаж

За його словами, занесення вілли до Держреєстру заради збереження будівлі зініціювали ще торік восени. На початку зими будівлю накрили, аби убезпечити її від завалу. На його думку, опікуватися станом будівлі має власник, оскільки приміщення перебуває у приватній власності. 

«Цей крок, який ми зробили, підсилює нашу вимогу до власника, щоб він привів цей будинок до пуття і щоб там була пам’ятка. Станом на сьогодні я не бачу сенсу вести перемовини з власником, коли ми домовляємося до кількох пунктів, а вони не виконуються», – розповів у коментарі Tvoemisto.tv Андрій Москаленко.

Читайте також: Віллу на Уласа Самчука хочуть перетворити на готель

Натомість голова ОСББ «Свєнціцького,16» Ігор Скробацький переконаний, що документи, які міська влада подавала до Міністерства культури для внесення будівлі до Держреєстру пам’яток нерухомого майна, вносили з порушеннями, і власники будинку вже подали відповідний запит до Мінкультури.

За словами Ігоря Скробацького, будинок кілька десятків років перебуває у занедбаному стані, і два мешканці потребували відселення і перебували на черзі на квартири. Технічний стан будинку плачевний, і відновити його повністю неможливо. 

«За останніми висновками, будинок перебуває в аварійному стані. Якщо б вони подали фотофіксацію, технічний стан будів