8 фактів про переробку сміття у Львові та світі

6337 3
Близько 1000 тон сміття щодня вивозять відповідні компанії з вулиць Львова. Журналіст Tvoemisto.tv побував на зустрічі «Вся правда про сортування та переробку сміття у Львові». Пропонуємо вам кілька важливих фактів про те, який подальший шлях сміття, чому його важливо сортувати та як вирішують цю проблему у Львові.
фото: zakarpattya.net.ua, www.istoe.com.br, idea.te.ua, jkg-portal.com.ua, www.dw.com, www.lvivpost.net

фото: zakarpattya.net.ua, www.istoe.com.br, idea.te.ua, jkg-portal.com.ua, www.dw.com, www.lvivpost.net

1. Щомісяця компанії вивозять десятки вантажівок із пластиком для переробки завдяки зусиллям львів’ян, які сортують сміття. Аптеки, поліклініки та лікарні спалюють медичні відходи в спеціалізованих місцях, адже мають справу з відходами, які належать до небезпечних.

2. Тетра Паки (Tetra Pak) – цей вид відходів здебільшого неможливо переробити на вторинні продукти, тому що єдиний в Україні завод знаходиться в Харкові, а везти зі Львова компаніям нерентабельно. Окрім того, існує проблема з переробкою будівельного сміття. Його здебільшого вивозять на Грибовицьке сміттєзвалище. Не підлягають обробці також і глянцеві журнали та одноразовий посуд.

Читайте також: Шлях пляшки: куди потрапляє пластик, який сортують львів’яни

3. «Куди ближче, туди і кину», – лише 6% мешканців Львова сортують сміття. Частіше сортують відходи молодь та люди, які працюють у сфері підприємництва. У європейських країнах цей показник сягає 80%. 30 євро з сім’ї на місяць – таку суму платять мешканці Австрії за вивіз сміття. Однак до цієї суми входить також вартість його обробки.

4. Перший сміттєспалювальний комплекс діяв у Європі з 1896 року. Він функціонував у місті Гамбург. Нині більшість європейських країн використовують полігони твердих побутових відходів. На таких полігонах між землею і сміттям є 7–8 шарів з дренажем для відведення фільтратів. Коли полігон наповнюється сміттям, на його місці часто споруджують парки.

5. UPCYCLING – повторне використання відходів без спеціальної переробки. Такий процес доступний кожній людині. Із непотрібних паперових виробів можна робити аксесуари.

Читайте також: Куди здати відходи у Львові: інтерактивна мапа пунктів прийому

6. В обробці сміття є не тільки екологічні, але й економічні переваги. Чим більше людей сортують сміття в окремі контейнери (скло, пластик, папір), тим менше сміття потрапляє в загальний контейнер зі сміттям. У таких випадках, компанії рідше вивозять його, а тому й ціна за оплату вивезення є меншою.

7. Перед тим як класти скляні вироби в контейнер для сміття – експерти рекомендують його подрібнити.

Читайте також: Батарейки, ртуть та лампи. Куди здати у Львові?

8. 40% сміття, яке не обробляється – паперові вироби. Натомість щорічно Україна закуповує 150 тисяч тонн паперу, щоб покрити промислові потреби. 1 тонна макулатури – це 27 кубометрів води та 4 мегават електроенергії.

Більше інформації про зустріч – тут: «Вся правда про сортування та переробку сміття у Львові».

Підготував Петро Ткачишин,
фото автора


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (3)

Додати коментар
17 Квітня, 2019 21:22
максим дякую
21 Вересня, 2016 16:10
dasha Створено новий амбітний проект #Водавсело, метою якого є поширення отриманого досвіду серед усіх зацікавлених сторін із тим, щоб кількість систем водопостачання, створених за цією моделлю, збільшувалася, забезпечуючи доступ до якісного водопостачання більшій кількості сільського населення в Україні:
[***]://vodavselo.info/
29 Червня, 2016 08:57
axabnrg Сміття та поводження з твердими побутовими відходами – проблема багатьох населених пунктів. Вирішити питання можна тільки об'єднавши зусилля декількох громад. Як саме можна успішно реалізувати подібний проект за моделлю DESPRO можна дізнатися на їх сайті тут:
[***]://despro.org.ua/detsentral%D1%96zovan%D1%96-poslugi/povodzhennya-z-pobutovimi-v-dkhodami/