Політична реклама

Влада хоче посилити вимоги до споживчого кредитування

460 0
Взяти споживчий кредит (купівля меблів, побутової техніки) скоро стане складніше: Кабмін звернувся до Нацбанку з пропозицією посилити вимоги до позичальників з урахуванням їхньої платоспроможності. Як саме - Нацбанк не уточнює, - пише "Сегодня".

На думку банкірів, вони і зараз "серйозно підходять" до видачі споживчих кредитів. "Позичальник надає паспорт, код і довідку про доходи з місця роботи, щомісячний платіж розраховується, як у Європі: щоб після вирахування з доходів неминучих витрат - харчування, квартплата, навчання - він становив не більше половини суми, що залишилася. Неповернення за такими кредитами - до 5% від виданих, - говорить заступник голови правління "Терра банку" Ігор Шевченко. - Деякі банки не вимагають довідки про доходи, тут неповернення до 15%".

Аналітик МЦПД Олександр Жолудь вважає, що уряд таким чином вирішив боротися з імпортом. Саме продукцію імпортного виробництва люди найчастіше і беруть в кредит. Вивільнені гроші банків тоді можна направити на фінансування розвитку вітчизняної економіки (наприклад, будівництво доріг).

"Приблизно половину побутової техніки, в основному, товари тривалого користування, люди купують в кредит, це означає, що істотне обмеження позик скоротить негативний платіжний баланс приблизно на 10% і зменшить тиск на гривню, тому що імпортерам потрібно менше валюти", - впевнений Жолудь.

Джерело: "Сегодня"

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар