Власника ресторану «Червона рута» оштрафували на 25 тисяч гривень. Які порушення знайшли

6530 0
Підприємець написав заяву про те, що більше не надаватиме послуг громадського харчування.
Фото: objor.com

Фото: objor.com

У департаменті охорони здоров’я ЛОДА повідомили, що станом на 24 червня у лікарні залишались троє із 63 людей, які 9 червня отруїлись в ресторані «Червона рута» на Сихові у Львові.

Начальниця відділу організації розслідування спалахів Держпродспожив служби у Львівській області Олена Улашина у коментарі Tvoemisto.tv розповіла, що ресторан був зачинений до учорашнього дня. Підприємець, який надавав послуги громадського харчування в орендованому приміщення, написав, що більше не вестиме таку підприємницьку діяльність. За рішенням суду, засідання якого вже відбулось, його оштрафували на 25 038 грн.

Читайте також: У Львові понад 50 нацгвардійців потрапили в лікарню з ознаками отруєння

«За статтею 325 ККУ – порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням – Сихівський відділ поліції веде кримінальне провадження. Повідомлення про закриття ми ще не отримували. ФОП написав нам лист, що він розірвав угоду з орендодавцем і не буде надавати послуги громадського харчування», – каже Олена Улашина.

Тепер Держпродспоживслужба готує листа орендодавцю про те, що він не може займатись наданням послуг громадського харчування чи здавати приміщення в оренду для цього у такому стані, як воно є зараз. Відновити діяльність можна буде тільки після усунення всіх недоліків, що виявили під час перевірки.

За словами Олени Улашиної, рестоарн не мав документів на продукти, що на момент отруєння були на кухні, працівники не мали медичних книжок, не було і технологічних карт та документів про гігієнічне навчання.

Читайте також: Як уникнути отруєння під час свят. Рекомендації МОЗ

«На підприємстві відсутній цех первинної обробки овочів – тобто брудні овочі обробляли у мильних ваннах гарячого цеху. Відсутній окремий виробничий цех для обробки риби, не було ємності для миття і дезінфекції яєць. У всіх цехах відсутні рукомийники. В холодному цеху на одному робочому столі кухарі готували десерти і нарізали сире м’ясо, а також – робили салати. При високій температурі повітря готувались страви, приготування яких у цей період року заборонене: наприклад, заливний язик. Був порушений і температурний режим – працівники не знали, як користуватись приладом для контролю температури всередині м’ясних і рибних страв», – розповідає Олена Улашина.

Нагадаємо, 9 червня у львівському ресторані на весіллі отруїлись 55 людей. У наступні два дні відвідувачі ресторану знову потрапляли в лікарню з гострою кишковою інфекцією. У продуктах та у працівників виявили стафілокок та сальмонелу.

Олександра Бодняк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!