Володимир Зеленський перемагає з відривом у майже 50%: остаточні дані національного екзит-полу

1892 0
Похибка в результатах не перевищує 2,5%.
Фото: Радіо Свобода

Фото: Радіо Свобода

За даними Національного екзит-полу, проведеного фондом «Демократичні ініціативи», КМІС та Центром Разумкова, у другому турі виборів президента України лідирує Володимир Зеленський з результатом у 73%%. Петро Порошенко має 25,5%. Зіпсували бюлетені 1,5% виборців. Про це повідомили на прес-конференції в Укрінформі.

 

 
 

 

Читайте також: Людям дозволили випустити своїх демонів або які технології вплинули на вибори в Україні

Мешканці Західної України у другому турі виборів президента віддали 56,9% голосів Володимиру Зеленському. За Петра Порошенка проголосували 41,3% опитаних. Ще 1,8% виборців, за даними опитування на виході з дільниць, зіпсували бюлетені.

У Східному регіоні за Володимира Зеленського проголосували 87,3% виборців, за Петра Порошенка – 11,5%, зіпсували бюлетені – 1,1% опитаних.

У Центральній Україні Володимира Зеленського підтримали 70,2% опитаних, Петра Порошенка – 28%, зіпсували бюлетені – 1,8%.

На Півдні 85,4% виборців проголосували за Володимира Зеленського, 13,5% – за Петра Порошенка, зіпсували бюлетені – 1,1% опитаних на виході з дільниць.

За словами директора КМІС Володимира Паніотто, згідно з попередніми дослідженнями після першого туру виборів до Петра Порошенка перейшли приблизно 10% голосів виборців Юлії Тимошенко, а також приблизно по 30% електорату Анатолія Гриценка та Ігоря Смешка. Решта виборців, особливо тих, хто в першому турі голосував за Юрія Бойка, Євгенія Маураєва та Олега Ляшка, перейшли до Володимира Зеленського.

У межах Національного екзит-полу опитано приблизно 15 тисяч виборців. Адреси дільниць, на яких працює екзит-пол, заздалегідь не розголошувались, аби уникнути фальсифікацій. Опитування є цілком анонімним. Похибка не перевищує 2,5%.

Читайте також: Петро Порошенко визнав поразку і пообіцяв залишитись в політиці

Екзит-пол — опитування виборців, що проводиться соціологічними службами на виході з виборчих дільниць у день голосування, щоб спрогнозувати його результати до часу оголошення офіційних даних виборчими комісіями.

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!