На правах реклами

Усе про невідкладну медичну допомогу у Львові. Як це працює

6550 0
Медична реформа змінила не тільки первинну ланку медицини, але і формат роботи «швидкої». Тепер диспетчер визначатиме, які виклики пов'язані з ризиком для життя, і скеровуватиме на них екстрену медичну допомогу. У яких випадках швидку не варто викликати і що робити, якщо допомога таки потрібна, аналізували на прикладі роботи приватної невідкладної швидкої допомоги «Можу».

Екстрена чи невідкладна допомога?

Державна «швидка» або ж «екстрена медична допомога», відтепер виїжджатиме на виклики, які напряму пов’язані з порятунком життя людини: у випадку ДТП, інфаркту, інсульту, кровотечі, важкої черепно-мозкової травми.

То ж що робити і куди звертатися, коли різко підвищується температура, стрибає тиск, відчуваєте запаморочення та слабкість, при гострому отруєнні? У таких випадках ви можете розраховувати на допомогу приватної швидкої допомоги.

Як розповіла керівник медичного центру «Можу» Ольга Мельник, швидка невідкладна допомога «Можу» виїжджає на усі виклики, що надходять до диспетчера. Окрім тих, які пов’язані з наданням допомоги дітям та екстренними випадками.

«Можу» обслуговує Львів, Львівську область, а також, за потреби, може виїхати в будь-яку точку в межах України.

«Ми виїжджаємо на виклики, на які державна екстрена медична допомога може не їхати. Це, наприклад, підвищення температури тіла, підвищення артеріального тиску, загострення хронічних захворювань,  певні тривожно-депресивні стани, паліативна допомога, харчові та алкогольні отруєння, — розповідає Ольга Мельник.

Що роблять та куди везуть пацієнта

Швидка «Можу» приїжджає на виклик до пацієнта і надає всю необхідну допомогу на місці, або ж, за потреби, транспортує його на лікування чи діагностику у спеціалізований (приватний або ж державний) медичний заклад.

У розпорядженні центру є два сучасні реанімобілі Volkswagen, обладнані усім необхідним для надання невідкладної допомоги, вони спеціально адаптовані для перевезення лежачих пацієнтів і людей на візку.

Перелік послуг, які надає приватна невідкладна допомога «Можу»:

 • Транспортування хворого реанімобілем, адаптованим для перевезення людей на візку та лежачих хворих, у супроводі бригади невідкладної допомоги (лікар, фельдшер) по Львову, Львівській області та Україні
 • Паліативна допомога (знеболення, оксигенотерапія, парентеральне харчування та ін.)
 • Детоксикація на дому (зняття алкогольної та харчової інтоксикації)
 • Зниження температури тіла, артеріального тиску
 • Надання невідкладної допомоги при загостренні хронічних захворювань
 • Нормалізація тривожно-депресивних станів
 • Супровід масових заходів

 

Хто працює та що входить у комплект невідкладної допомоги

Лікар медицини невідкладних станів Володимир Черкасов показує автомобілі «невідкладної допомоги» — це справжні «швидкі», а не перероблені на санітарні автомобілі: «У нас це справжні реанімобілі, які, відповідно, забезпечені усім, що має бути в реанімобілі».

«У нас працюють десять повноцінних бригад у складі: водія, фельдшера та обов’язково лікаря, які готові надати усю необхідну, в тому числі і медикаментозну, допомогу. Співробітники невідкладної допомоги «Можу» — це висококласні фахівці, які мають досвід роботи і на державній швидкій допомозі», — розповідає керівник центру «Можу» Ольга Мельник.

У комплект реанімобілів входять дефібрилятор, електрокардіограф, кисневий балон з редуктором, ларингеальні маски для забезпечення штучної вентиляції легень, медичний відсмоктувач, набір шин для фіксації кінцівок у разі їх перелому або вивиху, багаторозмірний комірець для хворих з переломом або іншою травмою шиї.

Обладнані реанімобілі і сучасними багатофункціональними ношами, які дозволяють транспортувати пацієнта у правильному положенні. З таким наповненням невідкладна допомога «Можу», за словами лікаря, готова до будь-яких ситуацій. 

Консультації лікаря від виклику до госпіталізації

Ще одна перевага приватної невідкладної допомоги «Можу» — це можливість прямого зв’язку із лікарем. За необхідності, диспетчер може переадресувати виклик напряму на лікаря, який, таким чином, прямуючи у реанімобілі на виклик, має змогу водночас бути на зв’язку безпосередньо із хворим чи з його родичем і надаватиме усі необхідні рекомендації.

Скільки коштує виклик та що входить у вартість?

Вартість виклику в межах Львова у грудні складає 1150 гривень (виклик за межі міста тарифікується додатково).

«У вартість виклику входить огляд пацієнта лікарем, оцінка стану здоров’я, скринінгові методи діагностики, оцінка показників гемодинаміки. Також — електрокардіографія, глюкометрія. За необхідності, весь комплекс медичних засобів та, якщо цього потребуватиме стан пацієнта, транспортування його нашою бригадою у лікувально-профілактичну установу для подальшої госпіталізації», — зазначила керівник структурного підрозділу МЦ «Можу», лікар-анестезіолог Марія Дудич.

Переваги приватної невідкладної допомоги «Можу»:

 • Приїздить на виклики, на які неможливо викликати державну швидку допомогу
 • Повне медичне забезпечення
 • Повноцінна медична бригада (лікар, фельдшер)
 • Сучасний реанімобіль, обладнаний усім необхідним для надання невідкладної допомоги, а також, у разі потреби, й екстреної допомоги
 • Кваліфікована допомога для перевезення людей з інвалідністю та лежачих хворих
 • Надання паліативної допомоги
 • Проведення детоксикації на дому

 

Як викликати невідкладну медичну допомогу?

Графік роботи — цілодобово.

Телефони для виклику невідкладної допомоги «Можу» у Львові:

Короткий номер 6777

або на мобільні:

(067) 555-02-19;

(067) 405-15-50

Іван Троян

Фото Надії Марченко


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар