Ви купили квиток на літак... Поради авіапасажирам

5355 0
Як діяти, коли не вистачило місць в літаку, несподівано скасували рейс чи безконечно його переносять.
фото: airliners.net

фото: airliners.net

Все більше львів'ян обирають подорожі літаком: це як мінімум швидше за інші види транспорту. До того ж, завдяки бюджетним авіакомпаніям польоти стають значно доступнішими для громадян України. Проте, під час таких подорожей трапляються й неприємні ситуації: запізнення літаків, відміна рейсів, відсутність місць ітд. Tvoemisto.tv підготувало для вас підбірку лайфхаків про те, як діяти в нестандартних ситуаціях.  

Заплатили за квиток, але не вистачило місця у салоні

Зазвичай авіакомпанії продають більше квитків, ніж є місць у салоні. Вони роблять це для того, щоб максимально заповнити літак, адже пасажири часто повертають квитки - у тому числі,  і за кілька годин до рейсу. Але трапляється й так, що кількість пасажирів перевищує кількість місць.

У такому випадку авіакомпанія повинна дізнатися, чи є пасажири, які готові добровільно та за винагороду відмовитися від квитка. Крім винагороди, їм відшкодовують вартість квитка або безкоштовно надають квиток на альтернативний рейс у найближчий час.

Якщо добровольців немає

Якщо авіакомпанія не знайшла добровольців, або місць досі не вистачає, вона має право примусово відмовити деяким пасажирам у перевезенні. У такому разі компанія надає їм компенсацію.

Згідно з Повітряним кодексом України (зокрема, Розділом 13 "Права пасажира на компенсацію...", компенсація становить:

250 євро - для рейсів дальністю до 1500 кілометрів;

400 євро - для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;

600 євро - для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів.

Якщо перевізник може надати пасажиру квиток на альтернативний рейс у найближчий час, компенсація буде на 50% меншою.

Приїхали до аеропорту, а рейс скасували

Якщо ваш рейс скасували і не повідомили про це за 7 днів до скасування та не запропонували альтернативний маршрут, ви маєте право на грошову компенсацію.

Якщо ви погодилися на альтернативний варіант, але змушені зачекати на нього в аеропорті – перевізник  зобов'язаний надати вам харчування. Уночі в залі очікування сидіти не доведеться – авіакомпанія повинна оплатити вам готель та транспорт.

Читайте також: 10 лайфхаків для пасажирів Укрзалізниці

Чекаємо вже дві години, а літака досі немає

Якщо вас не повідомили про запізнення літака за 7 днів і не запропонували альтернативний маршрут, ви теж можете вимагати компенсацію. Якщо рейс переносять на добу, пасажирові надається харчування, номер у готелі, транспорт.

Авіакомпанія не вірить, що я маю ці права що робити?

Згідно з наказом "Про затвердження Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу", якщо з вами сталася одна із цих ситуацій, вам потрібно:

зафіксувати факт скасування/затримки рейсу, відмови від посадки. Таким доказом є документ від представників адміністрації аеропорту, квитки, акт, складений пасажирами з зазначенням їхніх даних для зв'язку;

отримати письмову відповідь від представника компанії про відмову обслуговування при затримці рейсу. Якщо представник компанії не надає подібний документ, скласти акт з іншими пасажирами з зазначенням фактів і опису ситуації, що сталася;

оплатити необхідні витрати на харчування, проживання та проїзд, зберігши всі квитанції і чеки, що підтверджують витрати;

пред'явити письмову претензію на повернення додому про відшкодування завданих збитків, додавши копії усіх документів.

Марія Очеретяна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар