В’ятрович про три Майдани і помилки революцій

1667 0
Майдан в Україні переросте у справжню революцію, коли влада здійснить реформи, вважає відомий український історик Володимир В’ятрович. Загалом, він вважає, що в Україні відбувся уже третій Майдан – першим була Революція на граніті в 1990 році. Отож, чим був третій український Майдан і які його реальні наслідки?
Фото: nashshevchenko.in.ua

Фото: nashshevchenko.in.ua

Майдан 2013-2014 років Володимир В’ятрович називає також антирадянським повстанням, пише iPress. Пропонуємо 5 тез Володимира В’ятровича про те, які зміни далі мають відбутися, аби цей Майдан можна було назвати революцією:

1. Складовими цього повстання була боротьба за демократію, європейський вибір, українську Україну. Ми мали при владі Віктора Януковича, який в гуманітарній політиці почав з реабілітації всього радянського, а згодом дійшов до використання директивних і навіть репресивних методів. Саме за часів правління Януковича ми знову отримали політв’язнів, цензуру, проблему зі свободою зборів. Тобто він впевнено повертав нас у радянське минуле.

2. Найбільш яскравим прикладом того, в якій країні ми могли б жити, були останні місяці правління Януковича. Тоді пройшов пришвидшений курс радянської історії: в країні викрадали активістів, людей піддавали тортурам, показово відбувалися несправедливі суди, мирних демонстрантів розстрілювали в центрі столиці.

3. Поки що є можливість, щоб антирадянське повстання перейшло у революцію. Коли говоримо про Революцію гідності, то мова йде про індивідуальне переродження кожної людини. Вона сталася для мільйонів людей.

4. Чи відбудеться революція в суспільно-політичному сенсі, залежить від нас із вами. Чи зможемо енергію уже третього масового протесту трансформувати в системні політичні реформи, які дозволять нам перетворитися в нову країну? На жаль, ми не скористатися своєю перемогою попередні рази.

5. Однією з ключових помилок громадських активістів 2004 року була теза: ми своє відстояли на Майдані, нехай керують інші. Те, що зараз вони пішли в політику, дає шанс змінити її зсередини.

Читайте також: 10 тез Блаженнішого Святослава про хабарі та перемогу без зброї


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар