Виконком Львова дозволив звести багатоповерхівку на 20 метрів вищу за норми. Оновлено

3094 0
Першу багатоповерхівку дозволили звести у 2017-му.
Фото: Наші гроші.Львів

Фото: Наші гроші.Львів

Виконавчий комітет Львівської міськради дозволив «Стрім-Львів» збудувати багатоповерхівку на вулиці Очеретяній вищою на 20 метрів за встановлені в зонінгу норми. 

Читайте також: У Львові на вулиці Залізничній зведуть 12-ти поверхівку

Лише місяць тому ТОВ «Стрім-Львів» дозволили звести багатоквартирний житловий будинок на вул. Очеретяній на чотирьох ділянках площею майже 0,4 га. Максимальна висота будинку мала б становити 49,5 м. Це буде друга багатоповерхівка в так званому ЖК «Strim Towers», бо першу дозволили ще у 2017-му.

Сьогодні ж на засіданні компанії дозволили будувати ще вище, встановивши граничну висоту на рівні 57 метрів, пишуть «Наші гроші. Львів». І встановлена місяць тому висота в 49,5 м, і нова висота в 57 метрів суперечать вимогам зонування та генплану. Як сказано в містобудівних умовах, це зона Ж-5 – тобто змішана малоповерхова та багатоповерхова житлова забудова. Переважними видами забудови тут мають бути будівлі не вищі 18 метрів, і лише в окремих випадках допускається максимум 37 метрів.

Тобто загалом будівництво перевищуватиме встановлені зонінгом вимоги аж на 20 метрів. На генплані ці ділянки взагалі відмічені як території, де можна будувати не вище чотирьох поверхів.

Читайте також: У Львові на Стрийській неподалік парку «Боднарівка» зведуть 16-типоверхівку

Виконком дозволив будівництво багатоповерхівок на цій землі на підставі затвердженого ним же у 2017 році детального плану території у районі вулиці Очеретяної. Члени виконкому «змінили» зону Ж-5 на Ж-4, в якій дозволено будувати до 57 метрів. Вносити зміни до плану зонування можуть лише депутати на засіданні сесії. Крім того, ЗУ «Про містобудівну діяльність» передбачено, що «внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту та плану зонування території».

На своїй сторінці у Фейсбук головний архітектор Львова Антон Коломєйцев заявив, що проєкт повністю відповідає забудові.

«Він (детальний план території – ред.) не був скасований ані рішенням суду, ані будь-якою ухвалою ЛМР чи іншого органу. Це є діюча містобудівна документація. У матеріалах журналістів йдеться про те, що якщо ДПТ був затверджений виконавчим комітетом, то він є неправомірним, а отже є порушення.  Я з цим не погоджуюсь  і не маю як чиновник права і підстав в своїй діяльності не враховувати цього документу як діючої містобудівної документації», – прокоментував посадовець.

Він нагадав, що за ДПТ 2017-го року тут було задумано комплекс башт-близнюків.

«Місяць тому виконком вже погодив містобудівні умови – для цього об'єкту з граничною висотою 49,5 м. Тепер користувач ділянки звернувся до нас повторно з тим, щоб внести правки у висоту, оскільки будівля сидить на рельєфі, а граничну відмітку потрібно рахувати від найнижчої точки землі до закінчення ліфтової та виходу на дах. Тому сьогоднішнє рішення про 57 м граничної висоти аж ніяк не стосується підняття поверховості, а стосується тільки технічних правок у показники, які архітектори минулий раз вказали невірно», – пояснив він.

Читайте також: У Львові надбудують ТРЦ Forum Lviv і відкриють там ще два кінозали

Власниками ТОВ «Стрім-Львів» є Володимир Федина (19%) і Юрій Савицький (81%). Дві ділянки під будівництвом належать Іванні Жарській та Володимиру Федині. Ще дві ділянки – це комунальна власність. Вони були передані в оренду Зеновію Семеряку і Олегу Католі, а в подальшому в суборенду – «Стрім-Львів». 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!