Виставка плакатів проти цензури. Де подивитися?

2133 0
В центрі Львова на вулиці Галицькій просто неба відкрилася виставка плакатів Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни».
Фото: stop-censorship.net

Фото: stop-censorship.net

До експозиції увійшли кращі роботи 3-го конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни», який проходив з 7 квітня по 25 травня, та деякі роботи 2-го конкурсу, що проходив у 2014 році. Враховуючи ситуацію з правами людини в Україні та на території окупованого Криму, спеціальною темою конкурсу стало одне з гасел Євромайдану «Права людини понад усе», – повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Головною метою конкурсу є поширення в суспільстві ідей важливості свободи слова та доступу до інформації, як ключового елементу демократичної правової держави. Захист свободи слова є відповідальністю не тільки журналістів, але і всього суспільства.

За словами письменника та дизайнера Іллі Стронґовського свобода слова є підтримкою суспільного організму. «Коли суспільство і влада стають глухуватими, обов'язок митця – поставити їм слуховий апарат. І якщо ми не хочемо опинитися в обіймах сліпоглухонімого паралітика, мусимо діяти за першої нагоди»

Севгіль Мусаєва-Боровик, редактор інтернет-видання «Українська правда» наголосила на тому, що українське суспільство повинно захистити свободу слова та не допустити її утисків, як це могло статися за часів Януковича. «Для українських медіа недопустимість цензури – одна з головних цілей сьогодні. Ми зобов’язані захистити свободу слова у воєнний час та особливо коли перед країною повстають нові виклики», – додала Севгіль Мусаєва-Боровик

Микола Гончаров, художник та дизайнер зазначає, що «Людина народжується вільною, пізнаючи – розвивається. Якщо держава обмежує свободу інформаційного простору, воно позбавляє людину можливості розвиватися, а це призводить до деградації суспільства в цілому».

 «Пропаганда та цензура деволюціонують людину, обезмовлюють її. Нація повинна мати силу, сміливість, голос допоки кожний/кожна з нас здатний/здатна думати та відчувати несправедливість. Свобода потребує захисту та безперешкодної реалізації в будь-який час» – таку думку висловила письменниця Лариса Денисенко.

На думку Аксині Куріної, керівника ініціативи Свобода слова та доступ до публічної інформації, ГО «ЦентрUA» свобода слова є фундаментом демократії, саме тому її захист – відповідальність усіх громадян. Важливо про це пам’ятати кожен день, а не лише у День журналіста.

Опублікував Ігор Саджениця

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!