Виставка «Світ кабукі». У Львові створили куточок давньої Японії. Фото

2020 0
У виставкових залах історичного комплексу Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові у рамках року Японії в Україні презентували унікальну виставку.
фото: Facebook-сторінка Evgeny Kraws

фото: Facebook-сторінка Evgeny Kraws

Виставка японської гравюри укійо-е «Світ кабукі» – одного з виняткових явищ світового мистецтва, яке вплинуло на формування не тільки культури Японії, але й на історію всієї світової культури.

На виставці експонується приблизно 100 робіт найвпливовішої школи японської графіки ХІХ століття – школи Утаґава. Її представники відомі творами у жанрі якуся-е – зображень акторів театру кабукі. Актори користувались надзвичайною популярністю серед городян, що сприяло розвитку художнього напряму. У жанрі якуся-е працювали видатні майстри, котрі лишили після себе шедеври світового значення. Японська театральна гравюра стала самоцінним мистецтвом. Гравюри укійо-е справили значний вплив на європейське мистецтво, виникає окреме явище – японізм. Передача кольору, композиція позначились на творчості французьких імпресіоністів, Вінсента Ван Гога, Клода Моне. Наприкінці ХІХ століття гравюри укійо-е стали всесвітньо популярними. Японська гравюра стає синонімом вишуканості та гарного смаку.

У виставкових залах історичного комплексу НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова,42), експозиція працюватиме до 24-го березня.

Джерело: Facebook-сторінка Evgeny Kraws


 

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!