Як дефіцит вітаміну D впливає на здоров’я: міфи та реальність. Візуалізація

40731 0
У 21 столітті з розвитком науки відбулося переосмислення та фактичне перевідкриття вітаміну D, його ролі та властивостей. Дослідження показали, що вітамін D – це більше, ніж вітамін з функціями прогормону, за участі якого відбуваються численні процеси в організмі людини. Відповідно, його дефіцит є причиною захворювань або сприяє їх швидкому розвитку. Пропонуємо ознайомитися з основною інформацією щодо впливу дефіциту цього вітаміну на здоров'я людини.
Фото: Twitter

Фото: Twitter

У суспільстві вже давно сформувалося уявлення про дефіцит вітаміну D як про щось неважливе, не варте уваги й пов’язане винятково з педіатрією. У більшості населення України цей вітамін, а точніше його недостатній рівень в організмі, асоціюється з профілактикою рахіту у дітей. Мовляв, це проблема, яка залишилася у дитинстві і не потребує такої прискіпливої уваги у дорослому житті, адже достатньо годину на день побути на сонці та повноцінно харчуватися, щоб шкіра синтезувала достатню кількість цього вітаміну. Утім, реальність зовсім інша. 

Вітчизняні дослідження виявили, що тільки 4,6% населення України має нормальний показник вітаміну D. Решта мають його дефіцит, а значить, перебувають у зоні ризику розвитку серйозних захворювань.

Зокрема, статистика щодо загроз, які становить дефіцит вітаміну D, така:

 95% українців страждають на дефіцит вітаміну D;

 73% вагітних та лактуючих жінок на фоні прийому мультивітамінних комплексів мають D-вітамінний дефіцит;

 88,9% пацієнтів з алергічними захворюваннями мають дефіцит вітаміну D;

 53,3% дітей, хворих на бронхіальну астму, страждають на дефіцит вітаміну D;

 у 4 рази менше шансів на успішне штучне запліднення у жінок з дефіцитом вітаміну D;

 10-15% кальцію з їжі засвоюються в організмі без вітаміну D;

 дефіцит вітаміну D може призводити до ожиріння;

 люди з дефіцитом вітаміну D більше схильні страждати від депресії, особливо в осінньо-зимовий період;

 на 46% збільшується вірогідність виникнення агресивних форм раку простати за дефіциту вітаміну D;

 дефіцит вітаміну D є основним з факторів прогресування цукрового діабету 1 та 2 типу;

 дефіцит вітаміну D  – головна причина виникнення рахіту у малюків до трьох років.

Наслідком дефіциту вітаміну D можуть бути такі захворювання: рахіт, дерматити, ослаблення імунітету, сповільнення розумового розвитку, алергічні реакції, гальмування статевого дозрівання, ожиріння, цукровий діабет, остеомаляція, м’язова дистрофія, остеопороз, розсіяний склероз, ревматоїдний артрит, ГРВІ, високий артеріальний тиск, серцево-судинні захворювання, автоімунні захворювання і навіть онкологічні (рак).

Альтернативою сонцю та їжі може бути тільки медикаментозна корекція рівня вітаміну D: для дітей – водний розчин, для дорослих — капсули.

 

Матеріал створено на основі даних Енциклопедії Вітаміну D3 (www.vitamind.com.ua)

Партнерська публікація


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!