Як і де оформити закордонний біометричний паспорт у Львові. Покрокова інструкція

58407 4
Які документи необхідно мати, щоб виготовити закордонний паспорт, скільки це коштує, як довго чекати на цей документ і куди саме звернутись за послугою.
фото: lowcostavia.com.ua

фото: lowcostavia.com.ua

Учора, 6-го квітня, Європарламент схвалив безвіз із ЄС для України. Важливо, що після запровадження безвізового режиму з ЄС тільки власники біометричних паспортів уникнуть походів до консульств та візових центрів.

Як інформує Головне управління Державної міграційної служби України у Львівській області, новий закордонний паспорт виготовляється тепер тільки з біометричними даними: оцифрованим відображенням особи, її електронним підписом та відбитками двох вказівних пальців рук. Паспортів без біометрії для виїзду за кордон більше не виготовляють.

Читайте також: Коли і як насправді діятиме безвіз: у запитаннях і відповідях

Куди звернутись?

Звернутись за виготовленням паспорта можна у будь-який зручний для вас міграційний підрозділ України, не залежно від місця реєстрації чи тимчасового проживання особи.

Зокрема, на Львівщини паспорти для виїзду закордон можна виготовити у всіх міграційних підрозділах міста Львова, районних центрах Львівської області (окрім Турківського, там спеціальне обладнання змонтоване, проте, ще потребує технічних та процесуальних погоджень для запуску в роботу), а також у містах Трускавець та Борислав. Адреси та контакти територіальних підрозділів можна знайти за посиланням: http://lv.dmsu.gov.ua/lv/pidrozdili

Які документи необхідні?

Для дітей:

Паспорти для виїзду за кордон виготовляють з народження. До 12 років відбитки пальців та електронний підпис не відбираються. Окрім того, можна виготовити такий паспорт без присутності дитини за скануванням фото обличчя (як на паспорт громадянина України) розміром 10х15 см.

До 16 років закордонний паспорт чинний  4 роки. З 16 років термін дії паспорта – 10 років.

Необхідно надати такі документи:

·       Свідоцтво про народження для дітей, що не досягли 14 років. Із 14 років – паспорт громадянина України;

·       Паспорти громадян України обидвох батьків, бажана їхня особиста присутність;

·       У разі відсутності одного з батьків при виготовленні паспорта дитині – необхідно надати нотаріально засвідчену згоду другого з батьків, не залежно від того, чи перебувають батьки у шлюбі;

·       Якщо батьки зареєстровані за різними адресами, необхідно надати додаток № 13 про реєстрацію місця проживання дитини з одним із батьків. Видають такі документи у ЦНАПі за місцем реєстрації. Якщо батьки зареєстровані за однією адресою, така довідка не потрібна;

·       Якщо дитина сирота чи перебуває під опікою, необхідно пред’явити документи, що підтверджують право опіки над дитиною;

·       Якщо один із батьків позбавлений батьківських прав, чи безвісти відсутній, чи визнаний недієздатним, чи помер – необхідно пред’явити відповідні документи.

Для дорослих:

Паспорти для виїзду за кордон чинні 10 років. У міграційний підрозділ для отримання послуги необхідно надати:

·       Паспорт громадянина України;

·       Ідентифікаційний код (рекомендовано, але не обов’язково);

·       За наявності - закордонний паспорт, який було виготовлено раніше.

·       Якщо особа знаходиться у лікувальному закладі і не може самостійно подати документи, її представнику треба пред’явити нотаріально засвідчений документ на право оформлення паспорта цій особі, довідку з лікувального закладу про те, що вона за станом здоров’я не може бути присутня при виготовленні паспорта, та фото особи розміром 10х15 см для сканування;

·       В осіб, які мають фізичні вади, відбираються відбитки тих двох парних пальців, які є, чи будь-яких двох пальців. Якщо такої можливості немає, відбитки пальців не відбираються.

Читайте також: Польща запроваджує нові правила для реєстрації на отримання Шенгенської візи. Інструкція

Скільки часу виготовляють?

У звичайному режимі паспорт для виїзду за кордон виготовляють за 20 робочих днів. Є режим оперативного виготовлення – 7 робочих днів. У виняткових випадках (у разі необхідності термінового лікування чи присутності при похованні близьких осіб за кордоном) найшвидший термін виготовлення такого паспорта – три робочі дні.

Скільки коштує?

У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн 32 коп., з них:

Вартість адміністративної послуги – 253 грн.

Вартість бланку паспорта – 304 грн 32 коп.

У разі термінового протягом 7 чи 3 робочих днів оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн 32 коп., з них:

Вартість адміністративної послуги – 506 грн.

Вартість бланку паспорта – 304 грн 32 коп.

Оплатити послугу можна безпосередньо в міграційному підрозділі через термінал. Вони є у всіх міграційних районних та міських міграційних службах. Однак, можна здійснити оплату і в банківських установах, обов’язково вказавши підрозділ, де плануєте здати документи на виготовлення закордонного паспорта.

Читайте також: Куди українці можуть їхати без віз у 2017-му році. Перелік країн

Як зареєструватись в електронну чергу?

У місті Львові з 25 січня 2017 року подати документи на виготовлення паспорта для виїзду за кордон можна лише зареєструвавшись в електронну чергу. Львів став одним із перших 4-х міст України, де впроваджено такий електронний сервіс, що керується із Києва. Впливу на формування такої черги місцева міграційна служба не має.

Є три способи зареєструватись:

1. На сайті ДМС України http://dmsu.gov.ua/online за послугою «Електронна черга» (необхідний номер паспорта громадянина України та контактний мобільний телефон). Ця черга має власну квоту. Записатись можна лише за 15 днів наперед, обравши зручний міграційний підрозділ.

2. У кожному міграційному підрозділі міста Львова є термінал, де заведено більшу квоту і можна зареєструватись за 30 днів наперед.

3. У поточній черзі в день отримання послуги теж можна зареєструватись в електронну чергу. Частина людей, що здійснили реєстрацію через сайт чи термінал, часом не з’являються. Тому на вільне місце завжди можна здійснити реєстрацію в електронну чергу «зараз на зараз».

Особливість нового сервісу в тому, що ви маєте прийти за 15 хвилин до призначеного часу, перевірити наявність необхідних документів та квитанції. Якщо запізнитесь на 2 хвилини від призначеного часу, електронна черга автоматично скасовується. Працівники міграційної служби не зможуть вам зарадити: контроль здійснюється централізовано із київського сервера.

Читайте також: Усе, що треба знати про ID-паспорти у Львові. Питання та відповіді

Як інформує прес-служба ЛОДА, електронна черга діє лише у місті Львові. У міграційних підрозділах Львівської області послугу, наразі, можна отримати лише в порядку живої черги, яку формують самі громадяни.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (4)

Додати коментар
24 Вересня, 2017 01:33
Святослав Ну так потрібна реєстрація чи ні!??..
17 Серпня, 2017 11:32
Александр 21.06.2017 подал документы на Айди карту (внутренний паспорт). Перед этим потратил ПОЛТОРА месяца и море нервов !!! Кроме диких очередей с 5-6 утра за талончиком мне отказывались принимать документы в связи с отсутствием регистрации !!! Шевченковский районный отдел миграционной службы - лично начальник отдела Карпын И.Н. (лет пять назад за тот же внутренний паспорт этот же урод требовал у меня 500 баксов!! взятки)) Ни хрена не поменялось так же приезжают папики на меринах звонят начальнику и без очереди оформляют паспорта !!! В итоге паспорт я получил две недели назад но по итогу - иск в административный суд я подавал !! Миллицию на меня Карпын вызывал !!! )) Я видители записываю его беспредел на свой телефон !! (кому интересно видео с ним есть в интернете) В райотдел меня, а не его забирали ))) С прокуратурой и судьями у него всё помазано - чухает эта [***] себя королём царствия паспортного и управы на него нету !!!)) КВОТА НА ПАСПОРТА - 6 НА БИОМЕТРИЧЕСКИЕ, 8 НА АЙДИ КАРТЫ !!! талончик 16.08.2017 можно было получить только на 20 сентября (это Вы только подадите документы) за 30 дней Вы их не заберёте !!! Это я Вам по опыту говорю !! Бардак, коррупция и беспредел полный ......
19 Травня, 2017 15:10
Олена І я підтверджую,що "зараз на зараз" не проходить. Багато пустих черг є,коли люди з тих чи інших причин не змогли з'явитись, а держпрацівники просто просиджують цей час,тоді,коли сотні намагаються зареєструватись о 00:00 і безрезультатно! Повпливайте,будь ласка,на цю ситуацію. Дякую.
7 Квітня, 2017 15:15
Ірина Щодо реєстрації "зараз на зараз" - неправда! Не вводьте людей в оману або пишіть конкретно відділ міграційної служби, де таке дозволено. Тиждень тому робили паспорт, були вільні вікна - не записували нікого і не дозволяли