Як імунітет реагує на коронавірус. Пояснення експерта

28524 0
У випадку з коронавірусом потрібна ще й інша складова, окрім природженого імунітету, – набутий.
Фото: Главком

Фото: Главком

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що коронавірус нового типу виявився набагато небезпечнішим за всі відомі подібні патогени, як-от знайомий українцям сезонний грип.

Експертка департаменту охорони здоров’я з алергології та імунології Христина Ліщук-Якимович пояснює, що імунна система людини – це захист організму від інфекцій, і складається вона з двох частин. Перша складова – це природжений імунітет. Він активується відразу після потрапляння збудника в організм. У такій ситуації починають активно діяти 5 основних рецепторів. Їхнім завданням є захистити організм від цього збудника.

Читайте також: Що робити, якщо вам відмовляють у тестуванні на Covid-19

«У випадку з коронавірусом потрібна ще й інша складова – набутий імунітет. Він складається з двох механізмів: перший – здатність виробляти антитіла, які прилипають до вірусу і стримують його поширення в організмі. Другий - наявність так званих Т-лімфоцитів, які розпізнають і атакують уражені клітини», – каже вона.

На активізацію набутого імунітету потрібно близько 10 днів, щоб організм почав виробляти антитіла до коронавірусу, після чого у найважчих пацієнтів розвивається потужна імунна відповідь. Пам'ять імунної системи схожа на власну пам'ять людини: одні інфекції вона запам'ятовує надовго, а про інші може забути. Новий коронавірус SARS-CoV-2 з'явився відносно недавно, тому поки що невідомо, як довго він зберігається у пам'яті імунної системи.

«Питання полягає не в тому, чи виробляється у нас імунітет, а як довго він зберігається. І напевно він не збережеться на все життя. Майже у кожної людини в крові є антитіла, не всі вони однакові. Для цього потрібні нейтралізуючі антитіла, які прикріплюються до коронавірусу і заважають йому заражати нові клітини», – наголосила Христина Ліщук-Якимович.

Читайте також: Усе, що треба знати про коронавірус в Україні

Як стверджує ВООЗ, важливим фактором одужання є активна робота імунної системи на клітинному рівні. Також ще один момент полягає в тому, що навіть якщо ви перебуваєте під захистом власних антитіл, це ще не означає, що ви не можете бути носієм вірусу й створювати таким чином небезпеку для інших.

Від злагодженої роботи імунної системи залежить прогноз інфекції, спричиненої SARS-CoV-2. Якщо у людей буде з'являтися хоча б частковий імунний захист, хвороба буде не настільки небезпечною.

«Новий коронавірус швидко мутує, змінюється – він виробив новий спосіб проникати в клітини нашого організму та завдавати величезної шкоди важливим внутрішнім органам (легеням, серцю, судинам). Вірус викликає тривале розбалансування в роботі імунної системи в осіб, які перехворіли», – зазначає вона.

Експертка також додає, що необхідно дотримуватись соціальної дистанції, носити захисні маски і дбати про імунітет, бо це дасть можливість зберегти своє здоров'я, захистити близьких людей і зупинити пандемію.

Нагадаємо, що напередодні у Всесвітній організації охорони здоров’я казали, що наявність антитіл в організмі не свідчить про імунітет до Covid-19. Лише до 3% населення світу мають у крові антитіла, що показують на те, що вони інфікувалися SARS-CoV-2. Однак це не гарантує того, що у цих людей є імунітет до захворювання.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!