Як каратимуть підприємства за звільнення мобілізованих працівників. Деталі

1851 0
У верховній Раді підтримали проект закону, який збільшує відповідальність працедавця за порушення законодавства щодо працівників, які були мобілізовані до лав Української армії.

Верховна Рада України (ВРУ) посилила відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю у разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг мобілізованих на військову службу працівників. Відповідний проект закону №2035а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу» за основу і в цілому підтримали 234 парламентаря.

Законом встановлюється відповідальність за порушення законодавства про працю у разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Читайте також: Військову службу зараховуватимуть до стажу роботи

Крім того, документом передбачається, що порушення встановлених законом гарантій та пільг мобілізованим працівникам тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закон №433-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду». Закон збільшує з 12 до 18 місяців тривалість надання гарантій щодо збереження місця роботи.

Джерело: РБК-Україна

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!