Як львів’янам уберегтися від шуму та куди скаржитись?

5846 0
У літній період львів'яни особливо активно ремонтують та реконструюють свої помешкання і дуже часто порушують спокій сусідів. Також з настанням тепла розпочали роботу літні майданчики, які часто «тішать» мешканців навколишніх будинків гучною музикою та криками. Пропонуємо вам ознайомитися з основними нормами, які регулюють «гучність» львів’ян та куди варто скаржитися на порушників спокою.
фото: kompromiss.kiev.ua, kiev.vgorode.ua, poradu.pp.ua, www.chtodelatesli.net

фото: kompromiss.kiev.ua, kiev.vgorode.ua, poradu.pp.ua, www.chtodelatesli.net

У нічний час, від 22.00 години до 8.00 на захищених об'єктах (житлові будинки та прибудинкові території, заклади освіти, культури тощо) забороняється гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Про це сказано у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму».

Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21 до 8 години, а у святкові та неробочі дні — цілодобово. Власник або орендар приміщення повинен повідомити мешканців прилеглих квартир про початок масштабних ремонтних робіт. За згодою мешканців прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитись також у святкові та неробочі дні.

Щодо порушення тиші закладами торгівлі та ресторанного господарства, рішенням виконавчого комітету № 148 від 30.03.2007 року встановлено режими їхньої роботи. Тепер департамент економічної політики погоджує режим роботи підприємств роздрібної, оптової торгівлі та ресторанного господарства незалежно від форм власності та виду об'єкта. Функціонування таких закладів у нічний час дозволяється лише в тому випадку, якщо заклад забезпечує громадський порядок та акустичний режим.

Скаржитись на порушників акустичного режиму мешканці можуть у департамент економічної політики, зокрема у відділ торгівлі. Письмові скарги з проханням комісійно обстежити об'єкт потрібно подавати у «єдине вікно» Львівської міської ради. Додаткову інформацію про оформлення скарг та пропозицій можна одержати за телефоном 297-58-76.

Якщо ж мешканець хоче подати до суду на порушників спокою, потрібно викликати представників міліції для складання протоколу про порушення тиші в нічний час.

Джерело: сайт Львівської міськради

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!