Як отримати від держави компенсацію і кредит на котел

6351 0
Уряд України разом із Ощадним банком України розпочинає широку програму кредитування на придбання електро- та твердопаливних котлів, що дозволить скоротити споживання природного газу. Згідно з нею уряд буде компенсувати до 20% вартості котла. За словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, близько 33 тисяч домогосподарств можуть до кінця поточного року отримати і кредити, і урядову компенсацію на заміну котла.

Програма передбачає відшкодування позичальникам частини суми кредиту. На допомогу людям у придбанні електричних або твердопаливних котлів урядом виділено 50 млн. грн. бюджетних коштів. Кредит надається на строк до 36 місяців. Ставка – 25% річних, обов’язковий початковий внесок – 10% від вартості котла. Мінімальна сума кредиту – 1000 грн, максимальна – 30 000 грн, інформує прес-служба Ощадбанку.  

Читайте також: Урядові ініціативи: компенсація за котли і премія за заміщення газу

Відтак, існує наступний механізм отримання кредиту:

1 крок. Потенційний позичальник обирає товар у магазині та, отримавши рахунок-фактуру, надає його до установи банку разом з усіма необхідними документами для отримання кредиту.

Документи, необхідні для одержання кредиту:

  • Кредитна заявка на одержання кредиту (заповнюється в банку)
  • Паспорт громадянина України (та ксерокопія)
  • Картка платника податків з реєстраційним номером облікової картки в Державному  реєстрі фізичних осіб – платників податків  або довідка про присвоєння ідентифікаційного номера позичальника (та ксерокопія)
  • Документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців
  • Правовстановлюючий документ на нерухоме майно, яке перебуває у власності позичальника, або у власності членів його сім’ї (за умови документального підтвердження, що власник нерухомого майна є членом сім’ї позичальника) (та ксерокопія)
  • Рахунок (рахунок-фактура) на енергозберігаюче обладнання та/або матеріали
  • Інші документи (після консультації в банку)

2 крок. Після визначення банком можливості надання кредиту банк приймає рішення щодо видачі кредиту.

3 крок. Позичальник сплачує продавцю обов’язковий початковий внесок у розмірі від 10% від вартості котла та надає до банку відповідні підтверджувальні документи.

4 крок. Після укладення кредитного договору з фізичною особою банк надає позичальнику кредит шляхом перерахування кредитних коштів на рахунок продавця, а позичальник надає до банку документ, що підтверджує отримання ним котла від продавця.

5 крок. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України в свою чергу перераховує банку кошти для відшкодування кожному позичальнику до 20% тіла кредиту, але не більше 5 тис. грн. Ці кошти перераховуються на поточні рахунки позичальників, відкриті в Ощадбанку.

Більш детальну інформацію можна дізнатись на офіційному сайті або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0-800-210-800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України) та +38-044-363-01-33.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!