Як підготувати дитину до школи. Поради від МОЗ

1258 0
У МОЗ радять подбати про здоров’я дитини перед школою.
Фото: starylev.com.ua

Фото: starylev.com.ua

За два тижні на учнів нову чекає школа. Очільниця МОЗ зазначає, що підготовка до навчання — це не тільки зошити і канцелярія. До школи необхідно й підготувати здоров’я. Відтак на своїй сторінці у Facebook Уляна Супрун поділилася шпаргалкою для батьків, аби навчальний рік їхніх дітей був здоровим та корисним.
 
  • Оберіть лікаря для дитини та пройдіть профілактичний огляд. Отримайте довідку для школи й корисні поради від вашого лікаря про профілактику хвороб у навчальному закладі. Якщо ви ще не обрали свого лікаря і не підписали декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то саме час це зробити. Усі послуги у вашого педіатра чи сімейного лікаря — безоплатні, їх оплачує Національна служба здоров'я України.
  • Далі перевірте, чи є у дитини усі необхідні щеплення. Перед початком навчального року надолужте усі пропущені щеплення. Визначити найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб можна за допомогою Календаря профілактичних щеплень

Читайте також: Уляна Супрун спростувала міфи про популярну дієту

  • Придбайте необхідні для школи речі. Є чіткі вимоги до шкільного одягу та приладдя. Наприклад, безпечний і якісний шкільний портфель має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи, а шкільна форма має містити щонайменше на 50% натуральних волокон.
  • Обов’язково подбайте про робоче місце дитини. Тут мають значення багато умов — від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітленості.
  • Привчіть дитину дотримуватись гігієни. Мити руки перед їжею і після туалету — найпростіше правило, яке захистить вашу дитину від десятка хвороб.
  • І головне — налаштуйтесь психологічно. Психологічний комфорт дуже важливий як для дітей, так і для батьків. 


Читайте також: