Як підготуватися до виборів? Поради для львів’ян

3140 0
З 15 жовтня львів’янам почали розносити запрошення на вибори. Однак, навіть не отримавши запрошення, можна прийти та проголосувати на виборчій дільниці. Як перевірити себе у списку і підготуватися до голосування? Відповіді на ці запитання та багато інших практичних порад підготувало для вас Tvoemisto.tv.
Фото: dif.org.ua

Фото: dif.org.ua

Перевірити, чи є ви у списку виборців, можна у відділі адміністрування Державного реєстру виборців апарату обласної державної адміністрації. Перед парламентськими виборами, що пройдуть 26 жовтня, це можна зробити і на вихідних: 18, 19, 25, 26 жовтня 2014 року.

Такий графік склали, щоби сформувати та уточнити списків виборців.

Перевірити себе у списках виборців можна он-лайн в «Особистому кабінеті виборця» або у відділах ведення Державного реєстру виборців. Адреси відділів у Львові та у Львівській області.

Якщо вас немає у виборчому списку або дані про вас є неточними чи неповними, необхідно подати заяву до виборчкому не пізніше, як за 5 днів до дня виборів (до 20 жовтня 2014 р. включно). Заяву мають розглянути впродовж одного дня, інформує ГМ ОПОРА. Приклади заяв.

Якщо ви не скористалися можливістю подати заяву про включення себе до списку виборців або внесення до нього уточнень шляхом подання заяви до ДВК або відділу ведення Державного реєстру виборців, то не пізніше як за 2 дні до дня виборів ( 23жовтня 2014 р. включно) ви можете подати позов у до місцевого загального суду в порядку адміністративного судочинства (ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України). При цьому судовий збір не сплачується.

Для того, аби ваш голос на виборах обов'язково був зарахований, слід дотриматись кількох простих правил, інформують в Комітеті виборців України:

0) Перевірити себе у списках виборців. Запрошення не обов’язкове; ви можете йти на дільницю й без нього.

1) Приготувати паспорт громадянина України – лише за цим документом можна отримати виборчий бюлетень. Звертаємо увагу, на закордонних дільницях бюлетень можна отримати за закордонним паспортом. Для осіб, яким щойно виповнилося 18 років можна проголосувати за відповідною довідкою. У паспорті має бути вклеєна фотографія.

2) Визначити час походу на дільницю. З огляду на те, що дільничні виборчі комісії сформовані у мінімальному складі, фактично лише 3 людини видаватиме бюлетені, а це означає, що будуть черги. Тому найлегше їх уникнути прийшовши на дільницю з самого ранку – з 8:00.

3) З огляду на можливі черги, визначтеся за кого хочете голосувати вдома. На виборчій дільниці розміщені інформаційні плакати про кандидатів, ви можете у навідатися і ознайомитися з ними заздалегідь, на дільницях є чергування.

Читайте також: Як голосуватимуть переселенці?

4) В неділю, озброївшись паспортом, гарним настроєм вирушайте на дільницю. Підходите до члена виборчої комісії пред’являєте йому паспорт знаходите себе у списках виборців, член ДВК надає виборцю список для підпису. Другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчого бюлетеня (на цих виборах їх два) у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Контрольний талон виборчого бюлетеня зберігається у члена комісії, який видав виборчий бюлетень. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється.

5) Проходимо в кабінку для голосування та ставимо позначку навпроти прізвища кандидата, якого бажаємо бачити народним депутатом по мажоритарному округу і за партію, яку хочемо бачити новому в парламенті. В кабінці не можна фотографувати бюлетень, так як це можна свідчити про розголошення таємниці голосування.

6) Опускаємо бюлетень до виборчої скриньки – особисто.

7) Виходимо з виборчої дільниці.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!