Як покарали депутата ВО «Свобода» за неетичні висловлювання

1640 0
Усі члени спеціальної комісії ЛМР визнали поведінку депутата такою, що порушує базові принципи депутатської етики.
ілюстративне фото: Вголос

ілюстративне фото: Вголос

Сьогодні, 25 червня, відбулося засідання комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова Львівської міськради. Під час нього було розглянуті вислови депутата ЛМР Андрія Карбовника на адресу фракції «Самопоміч». У коментарі Toemisto.tv голова комісії Юлія Гвоздович розповіла, що усі її члени визнали поведінку депутата такою, що порушує базові принципи депутатської етики.

«Є захищені гарантії прав депутатів на рівні Конституції. Тому ми не можемо обмежити їх у правах. Тому комісія не могла погодитись із вимогою "Самопомочі" щодо обмеження права виступів Карбовника, бо це було би порушенням ст. 30 Закону про статус депутата місцевої ради. Але ми можемо застосувати дві санкції: публічно заявити про факт порушення депутатської етики, опублікувати статтю на інформаційному порталі депутатів. Також буде виступ представника комісії законності на сесії міської ради, де ми маємо попросити депутата вибачитися і закликати депутатів зважати на власні висловлювання і не ображати колег», – сказала вона.

Читайте також: Львівська облрада не підтримала ідею зробити християнську обов'язковою у школах

Також вона додала, що майже уся фракція «Самопомочі» була присутня на засіданні комісії. З депутатів фракції ніхто не був проти ухваленого рішення, тож, імовірно, робота пленарного засідання відновиться вже цього тижня.

Натомість керівник Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук у коментарі Tvoemisto.tv розповів, що факт неетичної поведінки Андрія Карбовника комісією не був встановлений.

«Для чого "Самопоміч" перевела це у політичну площину, ставлячи незрозумілі вимоги стосовно позбавлення права виступів на сесіях міськради, мені не зрозуміло. Це є абсурдна вимога, яка не може бути виконана, що і підтвердила сьогодні комісія. "Самопоміч" досить дивно себе повела, коли покидала зал, висунувши вимоги, які не будуть виконані у зв’язку із сьогоднішнім рішенням комісії. Їм доведеться повертатися у сесійну залу і настає логічне питання, для чого вони її покидали. Загалом, це політичний цирк, який влаштувала фракція влади. Я розумію, щоб їм би хотілося, щоб їх тільки хвалили, але реалії – протилежні. Якщо спитати думу львів’ян, то можна зрозуміти, що висловлення Карбовника ще дуже толерантні», – каже він.

Читайте також: Обранці на мільйон. Рейтинг найбагатших і найбідніших депутатів Львівщини

Він наголосив, що комісія не встановила факту порушення етики, не прийняла рішення стосовно недопуску Карбовника чи неможливості його виступів. Також він додав, що комісія ухвалила лише загальне рішення про те, що депутати мають бути толерантні один до одного

«Після цього представники "Самопомічі" сказали, що вони повернуться у сесійну залу, що вони не хочуть недопуску Карбовника, але зрештою це виглядає як дешевий політичний цирк. Виглядало усе це, як на мене, дуже неправильно та дуже смішно», – додав він.

Читайте також: Депутати ЛМР не подолали вето міського голови на забудову цитаделі

Tvoemisto.tv також вдалося отримати офіційний коментар фракції «Самопоміч». У ньому зазначено, що комісія визнала поведінку депутата неетичною і це рішення буде опубліковане на інформаційному ресурсі Львівської міської ради.

«Повертаємося на засідання і закликаємо до взаємної поваги у сесійній залі – адже це є найвищий представницький орган міста Львова. І будь-які прояви неповаги у стінах Ратуші є неприпустимими, на чию б адресу вони не прозвучали», – йдеться у коментарі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що депутати від фракції «Самопоміч» покинули засідання сесії ЛМР через неетичні висловлювання депутата Во «Свобода» Андрія Карбовника.

Микита Гладченко


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар