Як працюють банки під час карантину

9490 0
НБУ видав рекомендації банкам щодо організації роботи під час карантину. Відкритими будуть лише центральні офіси, головні відділення та поруч із цим безперебійно повинні обслуговувати клієнтів контакт-центри, банкомати та онлайн-канали, втім банки індивідально внесли зміни до роботи на час карантину.
Фото: finbalance.com.ua

Фото: finbalance.com.ua

ПриватБанк

У відділеннях встановили додаткову санітарна година з 12:30 до 13:30, а їх робота у вихідні обмежена. Банк рекомендує клієнтам відділень чекати своєї черги на свіжому повітрі.

ПриватБанк продовжить дію карток для виплат (зарплатні, пенсійні, соціальні картки) на 90 днів, якщо закінчення терміну дії картки припадає на період карантину.

Із 18 березня ПриватБанк не продає готівкову валюту, а лише проводить безготівковій валютообмінні операції фізосіб у онлайн-банкінгу Приват24 та мережі терміналів самообслуговування. Готівкову валюту у касах можуть отримати власники валютних депозитів, строк дії яких завершується, за попереднім замовленням. 

Ощадбанк

Банк вирішив закрити частину відділень на час карантину. У Львові це 5 відділень на вул. Пекарська, 69а, вул. Личаківська, 62, вул. Городоцька, 302, вул. Стрийська, буд. 35, вул. Хмельницького, 188а. Натомість усі внутрішні системи банку працюють у стандартному режимі без обмежень. Для черг ввели окремі правила: потрібно дочекатися своєї черги на вулиці, якщо у відділенні вже перебуває 3-5 відвідувачів; обробляти руки дезінфекційними засобами і не заходити в банк в хворобливому стані.

Усі соціальні виплати та пенсії для громадян ВПО будуть нараховувати. На цей період тимчасово скасовується необхідність підтверджувати перебування громадянами ВПО на підконтрольній уряду України території. 

АБанк

Із 1 березня ао 30 квітня АБанк не буде застосовувати штрафні санкції чи підвищені відсоткові ставки для тих клієнтів, які не можуть своєчасно погасити платежі. Зокрема на період карантину скасували тільки нарахування пені і штрафів, натомість закон не звільняє клієнтів від планових платежів за кредитами.

OTP

Банк змінив з 17 березня по 3 квітня графік роботи відділень: робота з клієнтами з 09:00 до 17:00, операційна каса – з 9:30 до 16:00. Не працюватимуть денні каси подовженого дня та каси у післяопераційний час.

Креді Агріколь 

Банк у всіх відділеннях запровадив санітарну годину в період з 13:00 до 14:00 щоденно. На цей період відділення зачиняється для клієнтів, там проводять заходи з дезінфекції, провітрювання, у відділеннях є санітайзери і введений контроль черги із очікуванням поза банком.

Укрексімбанк 

Банк запровадив технічні перерви для санітарної обробки приміщень і продає валюту лише для безготівкових операцій: пролонгація депозитів; купівля валюти для розміщення депозиту на 3 місяці і більше, або для поповнення поточних/карткових рахунків; переказ коштів в іноземній валюті на рахунки клієнтів.

Отримання переказів по міжнародних системах переказів MoneyGram та Western Union (за тимчасової відсутності в касі суми готівкової іноземної валюти, достатньої для виплати переказу) можливе за умови зарахування суми переказу на поточний/картковий рахунок клієнта в іноземній валюті, або виплати переказу в національній валюті за курсом банку, встановленим на день здійснення операції.

Укргазбанк

Працює у штатному режимі.

Райффайзен Банк Аваль

Тут ввели режим обслуговування за попереднім записом через Інформаційний центр банку. Відділення працюють у містах із 10:00 до 16:00 з перервою 13.00-14.00, у районних центрах (менше 50 тис. населення) 9:00 до 15:00 з перервою 12.00-13.00. 

На період карантину банк призупинив продаж валюти в касах банку, рекомендує купівлю онлайн, але в касі можна отримувати готівку зі своїх рахунків, значні суми необхідно буде замовити попередньо.

Альфа-Банк

Тимчасово призупинили роботу відділень у суботу та післяопераційних кас. Через відсутність постачання банкнот іноземної валюти в Україну, Альфа-Банк припинив продавати та видавати клієнтам готівкову валюту, але продовжив її купувати через каси. Фізособи можуть купити валюту онлайн. Видачу готівкового долара з клієнтських рахунків тимчасово припинили. Операції з готівковим євро і гривнею – без обмежень.

Південний

Банк тимчасово призупинив роботу 22 з 98 відділень і скоротив робочий день (із 10:00 до 16:30) з трьома санітарними годинами. Додатково банк скасував роботу у вихідні й обмежив максимальну кількість клієнтів у відділеннях п'ятьма.

Укрсиббанк 

Із 17 березня ввів тимчасові обмеження на допустиму кількість одночасного перебування клієнтів в приміщенні відділень: від 3 до 5 осіб, залежно від розміру приміщення. З 18 березня всі відділення працюють з 10:00 до 16:00, перерва з 13:00 до 14:00, субота, неділя – вихідні дні. Відділення ТАСкомбанку працюватимуть лише у будні з 10:00 до 16:00, у них можуть перебувати до п'яти клієнтів.

Кредобанк 

Скоротив години з 10:00 до 16:30, передбачив дві перерви на дезінфекцію і обмеження на кількість осіб у відділенні.

ПУМБ 

Із 18 березня тимчасово припинив розгляд нових заявок на оформлення кредитів готівкою та кредитних карток з метою зменшення кількості відвідувачів відділень та мінімізації контактів.

Усі фінустанови рекомендують користуватися онлайн-банкінгом і уникати операцій з готівкою, а також дотримуватись дистанції у чергах, якщо відділення банку таки доводиться відвідувати. 

...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!