Як правильно самоізолюватися під час карантину. Інструкція від МОЗ України

8322 0
Не намагайтеся збити температуру або приховати інші симптоми, а негайно зверніться по медичну допомогу.
Фото: 24 канал

Фото: 24 канал

Міністерство охорони здоров’я закликає тих, хто повертається з країн, де були зафіксовані випадки COVID-19, пройти необхідні контрольні процедури при перетині кордону. А також уважно стежити за станом свого здоров’я та самоізолюватися.

Зокрема, у МОЗ просять кожного українця, який повертається з-за кордону в Україну, перед посадкою у транспортний засіб переконатися, що у нього не підвищена температура і немає ознак респіраторних захворювань.

Читайте також: Глава УГКЦ готовий надати церкви під шпиталі, щоб рятувати людські життя від коронавірусу

«Не намагайтеся збити температуру або приховати інші симптоми, а негайно зверніться по медичну допомогу», – зазначають у Мінздоров'я.

Окрім того, після повернення в Україну суворо дотримуватися режиму самоізоляції, щоб убезпечити себе і близьких.

У МОЗ наголошують, що самоізоляція передусім означає, що людина впродовж щонайменше 14 днів буде уникати будь-яких контактів з іншими, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі також контакти віч-на-віч ближче ніж 1,5 метри та довше 15 хвилин.

Читайте також: «Наші люди й зараз спалюють суху траву». Як це працювати надзвичайником під час карантину

«Єдиний виняток – звернення по медичну допомогу. При будь-яких симптомах хвороби зателефонуйте своєму сімейному лікареві або лікарці і дотримуйтесь подальших рекомендацій», – йдеться у повідомленні.

Як підготуватися до самоізоляції:

  • Продумайте, що вам знадобиться впродовж 14 днів, щоб вам не треба було виходити з дому. По можливості попросіть друзів або родичів забезпечити ваше житло необхідними речами.
  • При потребі користуйтеся службами доставки з онлайн-оплатою продуктів, ліків, якщо маєте хронічні захворювання, тощо. Доставку просіть залишати за дверима.
  • Попередьте друзів і родичів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів і гостей. Виберіть контактну особу, до якої ви в разі потреби звернетесь по допомогу.
  • Попередьте свого сімейного лікаря/лікарку про режим самоізоляції і підтримуйте зв’язок із ним або з нею.
  • Домовтеся з роботодавцем про віддалений режим роботи.

Якщо ви живете не самі:

  • Ізолюйтеся в окремій кімнаті, часто провітрюйте її, регулярно робіть вологе прибирання.
  • Якщо можливо, використовуйте окрему ванну кімнату та/або туалет, готуйте їжу та їжте окремо. Якщо ні – застосовуйте максимальну дезінфекцію і запобіжні заходи.
  • Уникайте контакту з іншими людьми. Коли це неможливо, одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.
  • Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом.
  •  Якщо вам треба вийти з дому, використовуйте маску для обличчя і мінімізуйте контакти з іншими людьми. Використовуйте засоби для дезінфікування рук.
  • Якщо під час самоізоляції у вас з’явилися симптоми хвороби (кашель, задишка, лихоманка, діарея), терміново зверніться по медичну допомогу та повідомте про свої нещодавні подорожі, а також контакти з людьми, які мали ознаки захворювання на ГРВІ.

 



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!