Політична реклама

Як правильно відпочивати

2035 0
Кожному з нас відома туга за відпочинком, особливо, коли робота вичерпує наші фізичні та душевні сили. Ми мріємо про відпочинок, розмовляємо про нього з рідними та друзями. І ось приходить час відпустки, або декілька вихідних днів... Здавалось би – відпочивай досхочу та набирайся сил. Часто, однак, цей відпочинок зводиться до простого лежання на дивані та оглядання телевізора, що призводить до певної млявості, апатії і ще більшої втоми.

Природно постає питання - як правильно відпочивати? Або ж як відпочивати так, щоб до нас знову поверталися жвавість, легкість і бадьорість? Саме правильний відпочинок може стати запорукою життєвої енергії та творчої наснаги.

Говорячи про відпочинок, потрібно, перш за все, згадати про повноцінний сон. Адже саме від тривалості та якості сну залежатиме великою мірою наше самопочуття і життєвий тонус. У часі сну наші м'язи перебувають у розслабленому стані, відновлюється нервова система, наш організм нормалізує всі свої функції. Вартує дисциплінувати себе і відвести хоча б 8 годин на сон. Для того, щоб сон був спокійним, важливим є хоча б дві години до сну не їсти та не вживати спиртного. Корисним перед сном буде легке фізичне навантаження, наприклад, прогулянка. Подбайте, щоб кімната, у якій спите, була провітрена. Гарно налаштує на сон також контрастний душ.

Якщо у вас є можливість, дозвольте собі також короткостроковий сон у часі дня. Півгодини легкої дрімоти стануть прекрасним способом фізичного відпочинку. Подаруйте своєму організму здоровий сон, і він віддячить вам бадьорістю та хорошим самопочуттям...

Знайдіть час також на активний відпочинок. Важливо змінити рід діяльності, відволіктися від щоденних проблем та обов'язків. Таким відпочинком може бути зустріч з друзями, поїздка на природу, похід у нове місце, спортивні ігри у колі сім'ї, цікава подорож, екскурсії тощо.

Людям, котрі більшість робочого дня проводять сидячи і мало рухаються, просто необхідно хоча б в часі відпочинку присвятити час для фізичної активності. Це може бути звичайна зарядка, басейн, ігри з м'ячем, ранкові пробіжки або просто прогулянки лісом. Якщо ви зазвичай мало рухаєтесь, то фізичну активність вартує нарощувати поступово, щоб ваш організм встигав адаптовуватися. Вартує також подбати про те, щоб після відпустки ви не потребували ще однієї, для того, щоб відпочити від неї.

Кожен з нас знає, що час зупиняється і забуваються всі проблеми, коли ми з головою поринаємо в улюблене заняття або хобі. Навіть, якщо це заняття пов'язане з певним видом фізичного навантаження, це є прекрасний відпочинок. Важливо пам'ятати наступне – відпочинок повинен приносити вам радість і задоволення. Відвідайте театр, або подивіться фільм з улюбленими акторами, виберіть музей згідно ваших вподобань, поїдьте в місце, яке давно мріяли відвідати, зустріньтеся з друзями, рідними та близькими, з якими вам приємно спілкуватися.

Цікавим є відкриття психологів щодо зв'язку між темпераментом людини і способом відпочинку, котрий буде для неї оптимальним.

Так для флегматика підійде спокійний і тривалий відпочинок. Це може бути читання книг, відпочинок на природі, екскурсії або просто лежання на пляжі. Для флегматика важливим є повернутися з відпочинку завчасно, щоб спокійно приготуватися до робочих буднів і увійти у звичний для нього ритм.

Меланхоліку бажано відпочивати творчо. Цей тип людей отримує задоволення, займаючись корисною роботою і споглядаючи результати своєї праці. Для меланхоліка відпочинком буде реконструкція будинку, доглядання саду, майстрування чогось для домашньої господарки. Достатньо буде двох-трьох тижнів, щоб відпочити і відновити сили.

Сангвінік свої душевні і фізичні сили чудово відновлює під впливом емоційних вражень. З огляду на це, якщо ви - сангвінік, подбайте про цікавий відпочинок. При цьому для цього типу темпераменту відпочинок може бути доволі коротким. Така людина відновлюється впродовж декількох вихідних днів.

Для холерика рекомендується активний відпочинок, котрий потребуватиме фізичних навантажень. Похід в гори, рафтинг, верхова їзда, гірськолижні спуски стануть чудовою нагодою для відпочинку. Пасивний відпочинок для холерика є психологічно виснажливим і стомлюючим. Тижня або двох буде для холерика достатньо, щоб відчути себе відпочилим і відновленим.

У будь-якому випадку вартує відпочивати так, щоб ви з радістю та усмішкою згадували про отримані у час відпустки або вихідних днів враження.

Джерело: Дивенсвіт


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар