Політична реклама

Як придбати нерухомість закордоном

2592 0
Невизначена політична та щораз гірша економічна ситуація змушує українців задуматися над можливістю покинути країну і знайти щастя де-небудь закордоном. Попри те, що Європа переживає також не найкращі часи, українські заробітчани не поспішають повертатися додому, а мешканці українських сіл та міст не перестають думати про можливість заробити на Заході, або виїхати туди.

Фото: vd-zr.ruФото: vd-zr.ru

Одним зі способів виїхати, а пізніше перевезти й рідних - є купівля нерухомості закордоном.

Українці, ті, які ще мають гроші, зрозуміли, що купівля житла в Україні – справа дорога. Квартира в українських містах подекуди коштує дорожче, ніж, скажімо, в Іспанії, Греції чи Італії, де ринки нерухомості переживають кризу разом з усією Європою, або в Болгарії, де ринок нерухомості ще просто не "надутий" і перебуває в стадії розвитку.

Європа дешевша

Якщо сьогодні в Києві одно-, двокімнатну квартиру (50-60 метрів квадратних) можна купити за $80-110 тисяч (середня вартість метра квадратного "вторинного" помешкання в столиці $1 670), то, для прикладу, в Греції за таке ж помешкання на Криті доведеться віддати $60 тисяч, а на Півночі Греції можна знайти пропозиції від $40 тисяч за 35 кв.м до $75 тисяч за $65 кв.м.

Для порівняння, в інших містах України, зокрема у Львові та Одесі, помешкання коштує в середньому $1 500 кв.м, в Донецьку та Харкові - $1 100 кв.м.

Ціни на нерухомість в охопленій кризою Греції залежать від близькості до моря. Однак, знайти хороше житло можна вже за $1 000-1 300 кв.м. Також в об’єктах, які в процесі будівництва, помешкання буде дешевшим від готового на 20-30%.

Греція спростила процедуру купівлі житла. Фото: overseaspropertymall.com

Фото: prian.ru

Вигляд з вікна за $55 тисяч. Фото: prian.ru

За словами ріелторів, великою популярністю в Греції користуються апартаменти та вілли вищого класу, оскільки вони є хорошою можливістю заробити гроші. Ціни дуже впали, особиливо на нову нерухомість, але криза рано чи пізно завершиться і об’єкти можуть подорожчати навіть вдвічі.

Відремонтований двоповерховий котедж (площа 70 кв. м) на грецькому острові Корфу (Іонічне море) агентство з нерухомості пропонує за $55 200. В ціну входить вид на море та гори, часткове омеблювання і сантехніка. До пляжу 2,5 км.

Помешкання в Греції є хорошим способом інвестицій, однак купівля нерухомості не надає спеціальних привілеїв при отриманні дозволу на проживання, працю тощо. Однак, маючи нерухомість в цій країні значно простіше оформляється багаторазова віза.

По-іншому ситуація виглядає в Болгарії, де, маючи у власності житло, значно легше отримати тимчасовий дозвіл на проживання.

Ціни на нерухомість в цій країні нижчі, ніж в Греції. Студії та квартири площею 40 кв.м на відомому курорті "Золоті піски" можна придбати за $30-40 тисяч. Двоспальні апартаменти площею понад 100 кв.м коштуватимуть там близько $90 тисяч.

У болгарському місті Варна середня вартість помешкання становить $1 000-1 400 за кв.м. А на гірськолижних курортах Банско або Пампорово метр квадратний коштує $550 та $1 100 відповідно.

Нерухомість в Болгарії одна з найдешевших у Європі: басейн, паркінг, дитячий майданчик за $30 тисяч. Фото: prian.ru

Фото: prian.ru

Фото: prian.ru

Квартиру в "Золотих пісках", площею 43 кв. м, в житловому комплексі з басейном, фітнес-центром, охороною, парковкою, конс'єржем та іншими благами можна придбати за $29 704 (або $688 за кв. м). В ріелторському агентстві запевняють, що від будинку до моря відстань становить всього 200 м.

Маючи документи на нерухомість, а з ними довідку про наявність рахунку в болгарському банку (щонайменше €1,5 тис), довідку з Пенсійного фонду, анкети для консульства, фотографії та копію закордонного паспорта, з’являється шанс отримати дозвіл на проживання.

Привабливим для іноземців також став іберійський півострів. Ціни на нерухомість в Іспанії порівняно з піком 2007 року впали на близько 40%. Сьогодні, за різними даними, метр квадратний в середньому по країні коштує $1 900-2 100.

Найдорожчими є курорти, наприклад, Сан Себастьян - $4 500 за кв.м. Мадрид та Барселона - близько $3 500 за кв.м. На Канарських островах апартаменти площею понад 50 кв. м коштуватимуть близько $80 000.

Однак в оголошеннях є і дешевші пропозиції в Каталонії, на узбережжі Коста-Дорада – 50 кв.м за $65 тис, або 60 кв. м в Барселоні вартістю $55 тис. Подібні ціни можна знайти й в інших регіонах країни. Також уряд Іспанії під час кризи зменшив податок від суми операції купівлі-продажу з 8% до 4%.

У сусідній Португалії ціни дешевші: квартира в околицях Лісабона обійдеться в $1 400 за метр квадратний, а біля Порту – $1 100 кв.м. Середньонаціональний показник для приватних будинків і віл становить $1 200 кв.м.

Українці або росіяни часто обирають Португалію через лояльні закони для іммігрантів, а також велику діаспору.

Що потрібно для купівлі житла

У багатьох випадках купити помешкання в країнах Європи легше, зареєструвавши перед цим фірму. Для цього існує багато компаній посередників, які надають послуги зі збору відповідних документів для створення товариства.

Без реєстрації юридичної особи купівля житла де-не-де дозволяється, але якщо інвестиції в нерухомість не є меншими за певну суму, встановлену державою. Крупні суми інвестицій також допомагають оформити в майбутньому дозвіл на проживання або й отримати паспорт.

Лояльною до іноземних власників житла, як вже згадувалося, є Болгарія. Для оформлення угоди купівлі-продажу житла без земельної ділянки, іноземцеві необхідно з собою мати закордонний паспорт. Якщо при купівлі оформлюється земельна ділянка – необхідна реєстрація фірми.

Після вибору об'єкта купівлі оплачується сума резервації (1 500-2 000 євро) і апартамент знімається з продажу. Ціна покупки фіксується і надалі не підвищується. Пізніше впродовж 2-3-х тижнів після резервації апартаменту укладається попередній договір купівлі-продажу. В ньому обумовлюються суттєві умови, які пізніше переносяться в остаточний договір - Нотаріальний акт, а саме: докладний опис об'єкта, який купується в Болгарії, для споруджуваного житла - термін здачі об'єкта в експлуатацію, ціна, умови і терміни оплати.

Апартаменти в Тенеріфе (Канарські острови. Іспанія). Фото: prian.ru

При підписанні попереднього договору виплачується 20-30% від вартості купленого об'єкта.

До моменту підписання нотаріального акту всі розрахунки між сторонами повинні бути проведені. При бажанні сторін можна обійтися без попереднього договору, а відразу підписати нотаріальний акт. Це актуально, коли покупець відразу готовий заплатити повну вартість об'єкту.

При купівлі нерухомості, звісно, потрібно оплатити держмито та нотаріальну таксу. Ці суми вказані у нотаріальному акті. Для цього у Болгарії переважно фігурують дві вартості купівлі нерухомості: податкова оцінка нерухомості - це ціна, яка вказується в документах та угоді (зазвичай вона становить 50% від реальної ціни угоди) і реальна ціна угоди, згідно з якою проводяться фактичні розрахунки.

Саме держмито та інші збори стягують зі суми, яка вказана в договорі купівлі-продажу.

Значно спростила процес купівлі нерухомості нещодавно Греція. Оформити відповідні документи для придбання помешкання на прикордонних територіях (майже усі острови, зокрема Родос, Лесбос і Крит) можна приблизно за два місяці, а в Салоніках і на Халкідікі (Північна Греція) - протягом 10 днів, оскільки ці райони не вважаються прикордонними.

На покупця створюється індивідуальний номер для податкової, відкривається рахунок в грецькому банку, і здійснюється адвокатська перевірка власності. Іноземцю потрібно мати при собі закордонний паспорт, візу та довідку про доходи. Серед інших документів може бути потрібна довідка про несудимість та завірений план місцезнаходження нерухомості.

Для того, щоб придбати нерухомість закордоном, варто звертатися до спеціалізованих та перевірених ріелторських компаній. Там мають знати, якими повинні бути документи, забезпечити їх переклад, перевірити чи житло, яке ви хочете купити, є "чистим", а також забезпечити відповідний юридичний супровід. Багато компаній, які продають житло закордоном, працюють з посередництвом юристів.

Також там можуть поінформувати про можливість оформити кредит на купівлю житла. Іпотека в європейських банках значно нижча (близько 3-5%), ніж в українських.

Варто дізнатися про діяльність окремих ріелторських фірм, чи вони є досвідченими у своїй роботі, оскільки за неправильно підготовлені документи та штрафи прийдеться платити з власної кишені.

Джерело: ipress

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!