Як шукати дешеві авіаквитки? 10 порад

3806 0
Багато людей досі не знає, як долетіти до Парижу всього за кількасот гривень. Як шукати лоукостерів, що пропонують дешеві перельоти з Європи у всі кінці світу? Як придбати найдешевший квиток? До яких хитрощів можна вдатися, щоб здешевити власну подорож Європою чи світом? З чого почати?
Фото: dublinparavenezolanos.com

Фото: dublinparavenezolanos.com

Пропонуємо вам поради від авторів проекту 1001idea.tk про те, як організувати собі бюджетну мандрівку, зібрані виданням Inspired.

Ось визначення понять, якими керуватимемось при пошуку бюджетних варіантів перельотів.

Online Travel Agency, або ж туристичне онлайн-агентство (ОТА) – це компанія, що за угодою з авіалініями, перепродує квитки споживачу. ОТА провадить свою діяльність найчастіше лише в інтернеті. Сайт-агрегатор – це сервіс, котрий акумулює в собі певну кількість пропозицій від різних ОТА, що працюють з авіакомпаніями, рейси яких шукає споживач. Агрегатор з певною періодичністю моніторить ціни на різних ОТА, видаючи вартість авіаквитка користувачу від найнижчої до найвищої. One-way trip (OWT) – подорож в одному напрямку (без зворотного квитка). Round trip (RT) – подорож в обидві сторони. Open trip (Open Jaw) – вилітаємо в одне місто, повертаємося з іншого. Помилковий тариф – збій в системі ОТА при формуванні остаточної вартості авіаквитка, під час чого можна викупити переліт за значно нижчою ціною.

З чого почати?

Кожен охочий спланувати подорож власноруч, має озброїтися базовим списком лоукостерів транспортних компаній тієї частини світу, куди планується мандрівка. Візьмемо за приклад Європу. Список лоукостерів, що надають свої послуги на території ЄС та за його межами, ви можете знайти за посиланням.

Для чого нам потрібно володіти таким списком? Насправді, більшість агрегаторів авіаквитків не включає у систему пошуку лоукост-компанії. Саме тому варто володіти базовими навичками самостійного пошуку потрібних бюджетних варіантів пересування.

Читайте також: Як дістатися зі Львова до Праги за 15 євро. Маршрут

Як знайти дешеві авіаквитки?

1. Визначте країну (-и), що плануєте відвідати та вивчіть пропозиції лоукостерів, що надають свої послуги у вибраних вами місцях.

Порада: зазвичай бюджетні перевізники розташовують свої літаки в аеропортах за містом. Це дозволяє здешевити сам переліт, проте і додає до вартості нашої подорожі трансфер з міста у приміську зону. Приклад: Мюнхен-Меммінгем, Мілан-Бергамо, Варшава-Модлін.

2. Бронюючи авіаквитки на сайті лоукостера, уважно читайте умови та забирайте непотрібні галочки навпроти додаткових послуг: додаткове страхування, першість у черзі, подвійний багаж, більше місця для ніг, зручне сидіння, смс-інформування. Усі ці послуги лише накручують ціну на квиток, проте не додають бажаного комфорту під час пересування.

3. Використовуйте дебетову карту замість кредитної – при використанні першої карти не знімається додаткове нарахування. Якщо ви плануєте брати квиток (або навіть декілька) в ОТА за помилковим тарифом, оформіть собі карту Visa Entropay. Її перевагою є анонімність карти, а отже під час перевірки транзакції або скасування квитка внаслідок помилкового тарифу ви не будете зобов’язані платити штраф чи нести додаткову відповідальність за скоєне.

4. Порівнюйте вартість авіаквитків на сайтах-агрегаторах. Пам’ятайте, що в п’ятницю-неділю, а також у вихідні квитки дорожчі. Розпродаж авіаквитків відбувається найчастіше у вівторок ввечері. Бюджетні авіаквитки можна купити на рейси всередині тижня (наприклад, четвер-вівторок).

5. Плануйте подорож заздалегідь. Звичайно, на півроку наперед запланувати поїздку складно, а навіть непотрібно (якщо в авіакомпаній, що сполучають бажані напрямки, немає відповідних бонусних програм за раннє бронювання). В іншому випадку починайте вивчати ціни на квитки за 7 тижнів до вильоту – це оптимальний час.

6. Вибираючи час поїздки, передбачте специфіку країни та державні свята чи інші вихідні, що позначаються на вільному часі місцевих мешканців. Наприклад, летіти у вересні-жовтні до Мюнхена – це те саме, що у передріздвяний час – до Відня. Якщо хочете спланувати бюджетну поїздку, вибирайте дати якнайближче до т.зв. низького туристичного сезону.

7. Якщо вам важливо, у яку країну політ обійдеться найдешевше, користуйтеся пропозиціями від skyscanner. Цей агрегатор допоможе вибрати квиток, наприклад, з України у всі країни протягом наступного року. Дуже зручна опція. Покрокова інструкція – за посиланням.

8. Стежте за розпродажами та акціями авіакомпаній, що регулярно відбуваються, особливо напередодні свят та переважно протягом вузького періоду часу.

9. Подорожуйте з дітьми. Так, звучить як соціальна акція, проте переконайтеся самі: квиток для пасажира з дитиною на колінах до 2х років коштує вдвічі дешевше. Спробувати цей лайфхак можна на сайті kayak.com.

10. Не бійтеся пересадок. Доведено: подорожувати з пересадками набагато дешевше, особливо коли ми подорожуємо лоукостерами.

Що таке помилкові тарифи?

Помилковий тариф – явище тимчасове та дуже тонке. Щоб забронювати помилковий тариф та вчасно викупити авіаквиток потрібне велике бажання подорожувати, гнучкі дати подорожі та джерела інформації. Щоб пояснити, чому з’являються помилкові тарифи, зайдемо здалеку.

Кожен авіаквиток містить у собі такі платежі: оплата за місце в літаку, податок «VAT», аеропортовий збір, оплата за обслуговування пасажира, оплата за пальне. Іноді система, що складає всі платежі в загальну суму, за яку ми придбаємо квиток, дає збій. У цей період можна викупити квиток за неймовірно низьку ціну. Недолік: брак часу та можливість скасування такого квитка.

Читайте також: Як доїхати зі Львова до Вільнюса за 24 євро?


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!