Пластикові вікна в історичному Львові: куди скаржитися. Інструкція

6388 9
Руйнування фасаду пам’яток архітектури, зокрема самовільне встановлення пластикових вікон, стало для історичного центру Львова тенденцією. Про чинні правила штрафування порушників, яких ніхто не дотримується, та можливі шляхи запровадження нової процедури покарання говорили на дискусії Tvoemisto.tv «Держустанови в пам’ятках архітектури: проблеми, виклики та перспективи».
Фото: lvivpost.net

Фото: lvivpost.net

Спеціалісти наголошують: у світі люди несуть відповідальність за порушення і не є безкарними, а в Україні є законодавчі норми щодо цієї проблеми, але немає практичного механізму стягнення штрафів та інших санкцій. «Якщо людина міняє дерев’яне вікно на пластикове, інструменту, який би дозволив би покарати порушника, тим паче виробника пластикового вікна, немає, – констатував Богдан Шумилович, керівник проекту «Міський медіа архів» Центру міської історії. – Людина не відчуває, що матиме якесь покарання за знущання над цим містом. А із наявними механізмами Львів не врятуєш».

В Україні є процедура штрафування за встановлення пластикових вікон і руйнування фасаду, але вона не ефективна, - пояснила Лілія Онищенко-Швець, начальник управління охорони історичного середовища.

Крім того, існує закон «Про охорону культурної спадщини», у якому передбачені навіть більші штрафи за такі дії. Однак коли останнє слово залишається за виконавчою службою – все зводиться нанівець. Конкретного механізму практичних дій, які може зробити управління, у міністерстві не розробили. Як розповіла Лілія Онищенко-Швець, у Львівській міській раді уже запроваджували процедуру штрафування, навіть почали нею користуватися, але Прокуратура швидко зупинила цей процес, адже такі рішення мають приймати «згори».

Упродовж дискусії фахівці запропонували шлях розв’язання проблеми, а саме – лобіювати такі питання на державному рівні. За словами Богдана Шумиловича, представництво Львова у Верховній раді України має подавати ініціативу із запровадження санкцій за руйнування фасаду історичних пам’яток, самовільне встановлення пластикових вікон та заміну дверей тощо. Цю ідею львівські депутати мають просувати й підтримувати, тільки тоді щось може змінитися.

І навіть більше: запровадження ефективної системи штрафування за порушення може стати джерелом фінансування реставрації історичних пам’яток. «Практично щомісяця в центрі Львова з’являються пластикові вікна. По ідеї, люди та організації, що це зробили, мають бути оштрафовані», - зауважив Олександр . Він запропонував ініціювати повноцінні штрафи, що призведуть до надходження величезних сум до бюджету, які можна використати безпосередньо на реставрацію будинків історичного центру.

«Маленькими кроками ми можемо багато зробити, адже з часом вони можуть обрости великими допомогами від інших інституцій. Ми готові допомогти тим, хто хоче щось робити: і інституціям,  наприклад, у кожному гранті є дофінансування від міста – близько 10%, і людям - місто може допомогти реставрувати вікно чи браму за рахунок міського бюджету чи GIZ. Важливо запобігти руйнації, а не ліквідувати її наслідки», - прокоментувала проблему очільниця управління охорони історичного середовища.

Підготувала Людмила Рубцова 

22 Лютого, 2019 19:21
Олег мені принесли лист ніби заміни вікна на дерево. незбираюся небуду і всім раджу. а хто пише що потрібно по закону є просто бідося яка кладе свою ватку на вікна та заклеює їх скотчом.
1 Січня, 2019 21:11
Майя Марусик а, може, нарешті, в тягарі війни, коли НАРОД, САМЕ НАРОД, на собі УСЕ ВОЛОЧИТЬ:І ЗЛИДНІ ВОЄННІ(ДОРОЖНЕЧА ЯКА!ІНФЛЯЦІЯ ПОВЗУЧА!)ЦЕНТРАЛЬНИЙ УРЯД ЗЗОВНІ ЗАПОЩИЧУЖ ГРОШІ, І ПСИХОЛОГІЧНО - БЕЗ МАЙБУТНЬОГО, НЕСПОКІЙ, ПАДІННЯ ЕКОНОМІКИ, ЗАКРИТТЯ БІЗНЕСІВ, ВИІЗД МАСОВИЙ ЛЮДЕЙ, ПОДОРОЖЧАННЯ ЕНЕРГОНОСІІВ ШАЛЕНО, може, уже ПОРА місцевій владі припинити воювати з народом? самі за 25 років украіни НІЧОГО в комунальному секторі центр частини львова ДЛЯ ПРОСТИХ МЕШКАНЦІВ Н І Ч О Г О НЕ РОБИЛИ, А ЛИШЕ ДЛЯ БІЗНЕСУ...може, пора зупинитись? бо в цій краіні кожен рятується як може, сам, без участі влади. про владу ми дивимосьсеріал-самохвастовствопо телевізору. всі обдвровані, талановиті, успішні , високоочсвічені, добрі, моральні, християнські керівники, тільки на круг= результат ПШИК... в такиз важкиз умовах для нвроду місц владі іти на загострення - це нонсенс...треба по-іншому рощвязати це питання. А люди МАЮТЬ РАЦІЮ, ЩО В ЦИХ ЗЛИДНЯХ САМІ СЕБЕ ГРІЮТЬ-ОХЛОДЖУЮТЬ ЯК МОЖУТЬ РЯТУЮТЬСЯ, НА ТИХ З-ВЕРХНІХ НАДІІ Н Е М А...
1 Січня, 2019 17:18
Майя Марусик ой, ще цікаво пише Михайло, про кондиціонери і т.п. а в мене нема, і не було ніколи АЛЕ ЩО БУДУТЬ РОБИТИ ТІ НЕЩАСНІ ВОАСТЬ ПРЄДЄРЖАЩІ ЩІ СВОІМИ ХАРЧЄВНЯМИ В ЦЕНТРІ ЛЬВОВА? ТА ЗАГНУТЬСЯ КАФЕТЕРІІ І РЕСТОРАНИ НА СПЕЦІ , НІХТО ТАМ КУХОВАРИТИ І ПРАЦЮААТИ НЕ ЬУДЕ..ОЙ, ШО ТОДІ З ЛАКОВАНИМ ШАРОВАРНО-НАЦІОНАЛІСТИЧНО-ПАТРІОТИЧНО-ВИШИВАНКОВИМ-ГОПАКОВИМ-ПРЕЗЕНТАБЕЛЬНО-ЕКСКУРСІЙНИМ-РЕВЕРАНСНО ЄВРОПЕЙСЬКИМ-ТУРИСТИЧНО-ВЕСЕЛКОВО-ГУЛЯЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИМ ЛЬВОВОМ БУДЕ, ЯК НЕ БУДЕ ВИПИТИ-ЗАЖУВАТИ-ПОГУЛЯТИ(Я ПРО СВИНЯЧИЙ ,,ШАШЛИК ,, ЬІЛЯ ОПЕРНОГО ПЕРЕД НОВИМ РОКОМ)?!
1 Січня, 2019 17:18
Майя Марусик ой, ще цікаво пише Михайло, про кондиціонери і т.п. а в мене нема, і не було ніколи АЛЕ ЩО БУДУТЬ РОБИТИ ТІ НЕЩАСНІ ВОАСТЬ ПРЄДЄРЖАЩІ ЩІ СВОІМИ ХАРЧЄВНЯМИ В ЦЕНТРІ ЛЬВОВА? ТА ЗАГНУТЬСЯ КАФЕТЕРІІ І РЕСТОРАНИ НА СПЕЦІ , НІХТО ТАМ КУХОВАРИТИ І ПРАЦЮААТИ НЕ ЬУДЕ..ОЙ, ШО ТОДІ З ЛАКОВАНИМ ШАРОВАРНО-НАЦІОНАЛІСТИЧНО-ПАТРІОТИЧНО-ВИШИВАНКОВИМ-ГОПАКОВИМ-ПРЕЗЕНТАБЕЛЬНО-ЕКСКУРСІЙНИМ-РЕВЕРАНСНО ЄВРОПЕЙСЬКИМ-ТУРИСТИЧНО-ВЕСЕЛКОВО-ГУЛЯЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИМ ЛЬВОВОМ БУДЕ, ЯК НЕ БУДЕ ВИПИТИ-ЗАЖУВАТИ-ПОГУЛЯТИ(Я ПРО СВИНЯЧИЙ ,,ШАШЛИК ,, ЬІЛЯ ОПЕРНОГО ПЕРЕД НОВИМ РОКОМ)?!
1 Січня, 2019 17:18
Майя Марусик ой, ще цікаво пише Михайло, про кондиціонери і т.п. а в мене нема, і не було ніколи АЛЕ ЩО БУДУТЬ РОБИТИ ТІ НЕЩАСНІ ВОАСТЬ ПРЄДЄРЖАЩІ ЩІ СВОІМИ ХАРЧЄВНЯМИ В ЦЕНТРІ ЛЬВОВА? ТА ЗАГНУТЬСЯ КАФЕТЕРІІ І РЕСТОРАНИ НА СПЕЦІ , НІХТО ТАМ КУХОВАРИТИ І ПРАЦЮААТИ НЕ ЬУДЕ..ОЙ, ШО ТОДІ З ЛАКОВАНИМ ШАРОВАРНО-НАЦІОНАЛІСТИЧНО-ПАТРІОТИЧНО-ВИШИВАНКОВИМ-ГОПАКОВИМ-ПРЕЗЕНТАБЕЛЬНО-ЕКСКУРСІЙНИМ-РЕВЕРАНСНО ЄВРОПЕЙСЬКИМ-ТУРИСТИЧНО-ВЕСЕЛКОВО-ГУЛЯЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИМ ЛЬВОВОМ БУДЕ, ЯК НЕ БУДЕ ВИПИТИ-ЗАЖУВАТИ-ПОГУЛЯТИ(Я ПРО СВИНЯЧИЙ ,,ШАШЛИК ,, ЬІЛЯ ОПЕРНОГО ПЕРЕД НОВИМ РОКОМ)?!
1 Січня, 2019 17:16
Майя Марусик ой, ще цікаво пише Михайло, про кондиціонери і т.п. а в мене нема, і не було ніколи АЛЕ ЩО БУДУТЬ РОБИТИ ТІ НЕЩАСНІ ВОАСТЬ ПРЄДЄРЖАЩІ ЩІ СВОІМИ ХАРЧЄВНЯМИ В ЦЕНТРІ ЛЬВОВА? ТА ЗАГНУТЬСЯ КАФЕТЕРІІ І РЕСТОРАНИ НА СПЕЦІ , НІХТО ТАМ КУХОВАРИТИ І ПРАЦЮААТИ НЕ ЬУДЕ..ОЙ, ШО ТОДІ З ЛАКОВАНИМ ШАРОВАРНО-НАЦІОНАЛІСТИЧНО-ПАТРІОТИЧНО-ВИШИВАНКОВИМ-ГОПАКОВИМ-ПРЕЗЕНТАБЕЛЬНО-ЕКСКУРСІЙНИМ-РЕВЕРАНСНО ЄВРОПЕЙСЬКИМ-ТУРИСТИЧНО-ВЕСЕЛКОВО-ГУЛЯЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИМ ЛЬВОВОМ БУДЕ, ЯК НЕ БУДЕ ВИПИТИ-ЗАЖУВАТИ-ПОГУЛЯТИ(Я ПРО СВИНЯЧИЙ ,,ШАШЛИК ,, ЬІЛЯ ОПЕРНОГО ПЕРЕД НОВИМ РОКОМ)?!
1 Січня, 2019 17:09
Майя Марусик А куди звертатись, якщо термін служби деревяних вікон, за державними нормативами 37 років, які давно минули, при зношених деревяних вікнах доводилось 6(!)шість(! )раз запалювати пічку, підключену до газовоі труби, в центрі міста нема ін енергоносіів(напр, вугілля,яким палили до 1944року), держ влада ЦЕГТРАЛІЗОВАНО НЕ ПІДВОЗИТЬ АЛЬТЕРНАТИВНЕ, КРІМ ГАЗУ, ПАЛЬНЕ ДЛЯ ПІЧОК, НАПР, ЩЕ ДРОВА, КРІМ ВУГІЛЛЯ, БРИКЕТИ ТА ІН.Влада, яка реально не влада, раптом жупелом махає. ТА ЛЮДИ ТУТ НАМАГАЮТЬСЯ ХТО НА ЩО ЗДАТНИЙ: Ж И Т И АБО В И Ж И В А Т И, РЯТУЄТЬСЯ, ЯК МОЖЕ,
К О Ж Е Н С А М З А СЕБЕ, ЯК ПОВЧАВ МЕНЕ ОДИН ДОБРИЙ САМАРИТЯНИН, ПАРДОН, ДРОГОБИЧЧАНИН, САМІ СОБІ ЗАРОБІТЬ, САМІ ЗАБЕЗПЕЧТЕ СВОЄ ЖИТТЯ-БУТТЯ. ТА ,,ЦЯ,, ВЛАДА У Ж Е ПРІ ДЄЛАХ ПЯТЬ (!)РОКІВ. РЕМОНТ ВІКОН - ЦЕ КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ЧИ ПОТОЧНИЙ?!Х Т О МАЄ ЦЕЙ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИЙ КРОК ПРИ ПІЧНОМУ ГАЗОВОМУ ОПАЛЕННІ ПЕРШИЙ ЗРОБИТИ:ВЛАДА ЧИ С А М І ЛЮДИ-ВАС ПЕЧЕ ХОЛОД, ДОПЕЧЕ, ВИ СОБІ І ДУМАЙТЕ...СПАСЄНІЄ УТОПАЮЩИХ ДЄЛО САМІХ УТОПАЮЩІХ...ДОБРЕ, ЩО А К Т И В Н І МАЙДАНИ ПІДНІМАЛИ, НА СВОІХ ГОРБАХ, КАЛІЦТВАХ, СМЕРТЯХ ДО КАБІНЕТІВ ПРИЙШЛИ, ОСОБЛИВО, ВИКОНАВЧА ВЛАДА, ЯКУ ТАК ПРОСТО З РОБОТИ НЕ ПОЖЕНЕШ, ВОНИ ТАМ ДО 75 РОКІВ ЗАСТРЄГЛИ І СВОІХ ДІТЕЙ ПОВЛАШТОВУВАЛИ...ХТО НЕ ПАМЯТКА АРХІТЕКТУРИ , ТОЙ ШТРАФІВ НЕ ПЛАТИТЬ!ДЕ ВСЯ ТА ЧЕРГА-ЧЕРЕДА ,,ВЛАДИ,, 25РОКІВ БУЛА?!ХТО З НИХ ВАШУ ЗАДНИЦЮ ГРІВ?ВИ САМІ, ЧИ ВЛАДА,ЯКА Є , ПІДКРЕСЛЮЮ, К О Н К Р Е Т Н И М И ЛЮДЬМИ, ТАКИМИ Ж ЯК ВИ І Я, З ТАКИМИ Ж ДІТЬМИ, ЯК У МЕНЕ І ВАС...ЩЕ ТРЕБА ОФШОРИ ПЕРЕТРЯСТИ....ЩО ТАМ В НИХ Є? ДОБРЕ, ЩО ВІКНА ПОБАЧИЛИ...В КРАІНІ ВІЙНА, ТРЕБА ЯКНАЙМЕНШЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ РЕСУРСІВ, ОСОБЛИВО, НЕВІДНОВЛЮВАНИХ.АМЕРИКА ЗАПЕЧАТАЛА СВОІ НАФТОВІ РОДОВИША І НЕ БЕРЕ НІ ГРАМА, КАЧАЄ З КУВЕЙТУ, А ГАЗ БЕРЕ ДОРОГОЮ ЕКОЛОГІЧНОЮ ЦІНОЮ - СЛАНЦЕВИЙ. СОВЕЙ СОЮЗ ПРОВОДИВ ПІДЗЕМНІ ЯДЕРНІ ВИБУХ СЛАБОІ ПОТУЖНОСТІ НА ГЛИБИНІ 1 КМ, ЩОБ ЗБІЛЬШИТИ ВІДДАЧУ ПЛАСТІВ, НАФТА І ГАЗ МАЛИ РАДІОАКТИВНІСТЬ, А ВЛАДА ПРО ВІКНА...В ГЛОБАЛЬНОМУ МАСШТАБІ ВІКНА ,,АВТЕНТИЧНІ,, БУДУТЬ, ТА НАС ТУТ ВЖЕ НЕ БУДЕ, І ІНШІ ЛЮДИ ТУТ БУДУТЬ...КОМУ ЦЕ ВСЕ? А ВЛАДА ДОПОМОГЛА КОМУ-НЕБУДЬ З ,,ПРОСТИХ,, ЛЬВІВЯН ВСТАНОВИТИ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ ЩО-НЕБУДЬ? ЖИТЛ ФОНД ЗНОШЕНИЙ, КВАРТИРИ ПОТРЕБУЮТЬ КАПРЕМОНТІВ, ЛЮДИ, ЯК МОЖУТЬ, ЯК МАЮТЬ ГРОШІ ДУЖЕ ВЕЛИКІ НА РЕМОНТ, РО[***]...ВЛАЛА СЕБЕ НЕ ШТРАФАМИ МАЖ ПРОТИСТАВЛЯТИ, А В З А Є М О Д І Я Т И, ДОПОМОГТИ ЛЮДЯМ...
7 Вересня, 2018 12:18
Юля Те що люди за Своі Власні кошти поміняли старі диряві, ті котрі вже скоро могли випасти комусь на голову вікна, ідентичні по кольору і дизайну незай і пластикові то ви хочете штрафувати????!!!Не смішіть народ!!!А те що руйнують цілі будинки історичноі цінності і будують бари ресторани елітні новобудови ітд ітп то це ж нормально правда???Коли зветажшся що будинок має тріщину тр відовідь-це ваша приватна власність робіть самі щось!!!А як зробив то на тобі штраф!О так і проходить руйнація, видивають людей з центральноі частини місця бо краще там зробити ресторан щ акулами!!!!((((
13 Грудня, 2016 19:56
Михайло Слабенька стаття.
Ні слова не сказаного за самовільне встановлення кондиціонерів, дашків над балкона ми, сателітарних антен і т.д. Це все спотворює історичні будівлі.
На мою думку не лише розмір штрафу упередить подібне.
Жорсткі міри по попередженню цього неподобства.
Варто заставити працівників Лкп,інспекцій,служб недопускати встановлення. Хіба це не видно ,невже це одномоментні роботи.
Кожен філософ при цьому. І ще. Виробникам (встановлювачам)цих виробів - суворі штрафи за відсутність дозвільних документів громадян на таку заміну.
Було би бажання!!!
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!