Як у Львові планують ревіталізувати вулицю Степана Бандери

5525 0
У рамках «Майстерні Міста» у Львові презентували проект «Вулиця, як елемент міста — спільний простір для кожного». Він передбачає ревіталізацію вулиці Степана Бандери.
фото: maisterniamista.org.ua

фото: maisterniamista.org.ua

Головний архітектор Львова, Юліан Чаплsнський розповів про план оновлення вулиці Степана Бандери, який реалізується у співпраці з міською радою Ляйпціга. Ляйпцізька міська рада виділяє 80 тисяч євро на проектування одної з вулиць Львова. Головною умовою було те, що вулиця має бути магістральною й на ній має бути трамвай. Автори проекту обирали між вулицями Вітовського та Бандери.

Вулиця Бандери обрали тому, що під час планування, за австрійських часів, її задумували як парадну вулицю, що проводить гостей міста від двірця до центру міста.

Ідея проекту — максимально залучити мешканців та всіх охочих до проектування вулиці та створення комфортних умов. У рамках проекту до Львова двічі приїздив головний транспортник Ляйпцігу Томан Хайнемен. Під час цих візитів він мав лекції в Політехніці, зустрічі з активістами та жителями вулиці.

Кошти на реалізацію проекту ревіталізації вулиці Степана Бандери були виділені міською радою вже цього року, і мер поставив завдання ремонтувати вулицю у 2016 р. Але ремонт відклали, бо одною з умов Ляйпцігу було те, що цей рік буде витрачено на обговорення, конструктивні правки та кінцеве проектування. І тільки після цього почнеться реалізація проекту. Тому цього року є план витратити зазначені кошт на вулицю Київську, оскільки коли розпочнеться ревіталізація вулиці Степана Бандери, основне навантаження припаде на неї.

Під час роботи над проектом наприкінці квітня — на початку травня цього року до дослідження залучили декілька цільових аудиторій цієї вулиці: студенти, жителі, учасники дорожнього руху, місцевий бізнес, а також адміністративні установи.

Серед головних проблем цієї вулиці вони визначили: поганий стан дорожнього покриття, поганий стан пішохідних зон, відсутність велосипедних доріжок, відсутність місць для паркування, необлаштованість місць для відпочинку, непристосованість вулиці для людей з обмеженими можливостями.

Серед позитивних сторін: заклади харчування та комерціалізація, транспортне сполучення, низький рівень загазованості.

Тому наразі озвучили такі пропозиції для перетворення вулиці Степана Бандери на «вулицю для всіх»:

1.      заміна дорожнього покриття;

2.      перетворити площу Шашкевича в оформлене місце для відпочинку, додати зелені насадження й лавочки;

3.      зробити парковки для студентів та працівників на території НУ «ЛП».

Джерело: maisterniamista.org.ua


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!