Як у Львові реагують на вибухівку. Експеримент

2756 0
Міліція та СБУ Львівщини перевірили, як реагуватиме керівництво львівської автостанції на муляж вибухового пристрою, як на повідомлення про ймовірне замінування відреагує охорона закладу, та наскільки пильними є мешканці і гості міста.

«На одній з автобусних станцій Львова правоохоронці підклали у залу очікування муляж вибухового пристрою. Псевдо вибухівка була запакована у пластиковий пакет та лежала на видному місці біля квиткової каси. За діями відвідувачів автостанції, а також за працівниками служби охорони, спостерігали працівники міліції та СБУ в цивільному одязі», - повідомили у ВЗГ ГУМВС України у Львівській області 16 лютого.

 

Теоретично, залишений без нагляду пакет мав би негайно привернути увагу відвідувачів автостанції, а особливо охорони, проте довгий час на підозрілий пакунок ніхто не звертав уваги. Спостереження тривало близько двох годин, доки «приманкою» зацікавились компанія молодих людей, серед яких одна дівчина. Вона зателефонувала за номером 102 та попередила про знахідку працівників служби охорони автостанції.

Служба охорони та адміністрація вокзалу на небезпечну знахідку відповідним чином не відреагували та відповідних заходів не вжили.

На місце виклику прибули слідчо-оперативна група, вибухотехніки та інші служби. І лише після цього спостерігачі повідомили усіх, що «замінування» навчальне.

«Ми провели практичні навчання у реальних умовах і після їх завершення у нас з’явилось досить багато запитань. Перше, і головне – громадяни довший час відпихали підозрілий предмет ногами, дехто навіть заглядав у пакет, але ніхто не повідомив про нього адміністрацію вокзалу чи міліцію. Друге – служби прибули на виклик оперативно, проте ми вимагатимемо від правоохоронців більш швидкого реагування на повідомлення про загрозу терористичного акту. І третє – незадовільний рівень підготовки охоронців вокзалу. Працювати є над чим», - зазначив на завершення навчань начальник Управління громадської безпеки ГУМВС України полковник міліції Андрій Гребенюк.

Нагадаємо, у Львові та області міліцію та патрулі переведено на посилений варіант несення служб. Під посилену охорону взяті місця скупчення людей, а також об’єкти транспортної інфраструктури – автовокзали, аеропорт та інші. 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!