Як у Львові вперше відзначили День ПАРКУ(вання). Фото

1947 0
Сьогодні у Львові вперше провели акцію «День ПАРКування» в рамках Європейського тижня мобільності. На вулиці Чайковського, 17 з 12:00 до 20:00 години паркомісця тимчасово перетворили на місце соціальної та культурної взаємодії, шляхом створення тимчасового громадського простору у вигляді парклету.
Фото: Львівська асоціація велосипедистів

Фото: Львівська асоціація велосипедистів

Місце, яке обрали організатори, знаходиться напроти скверу на пл. Маланюка. Перед ним на тротуарі облаштований паркінг для автомобілів. Саме на ньому і створили новий тимчасовий громадський простір.

Читайте також: Чи безпечний Львів для велосипедистів?

Таким чином організатори хотіли привернути увагу до нераціонального використання простору наших вулиць, адже часто майже весь простір вулиць виділений під рух і паркування автомобілів, не залишаючи місця для комфортного перебування там людей. Досвід європейських міст показує, що комфортним є центр міста, доступний для пішоходів та з мінімальним автомобільним рухом.

Читайте також: У Львові створили оновлену мапу велодоріжок. Фото

Акція «День ПАРКування» започаткована в 2005 році у Сан-Франциско, вона перетворилася на міжнародний рух найпрогресивніших міст світу. Щороку у вересні громадяни, художники та активісти об’єднуються для тимчасового перетворення паркомісць у «ПАРКувальні» простори: тимчасові громадські місця.

Читайте також: Як проходитиме Тиждень мобільності у Львові цьогоріч. Програма

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!