Як вберегтись від небезпечних бактерій. Поради від МОЗ

4028 0
Бажання з’їсти немиту сливку або ж скуштувати в‘ялену рибу на березі моря може бути небезпечним для вашого здоров’я.
фото: Salzburg24

фото: Salzburg24

Виконувачка обов’язків Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла українцям, які небезпечні хвороби спричиняють бактерії, що потрапляють в організм з їжею, та як від цього вберегтись.

«Ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз - усі ці небезпечні хвороби і стани об‘єднує те, що до нашого організму бактерії-збудники найчастіше потрапляють із зіпсованими та неякісними харчовими продуктами, зараженою водою, під час купання у забруднених водоймах, брудні предмети побуту та руки», – каже Уляна Супрун.

Щоб вберегтись від цього, варто слідувати наступним правилам:

Мийте руки. Обов‘язково ретельно мийте руки з милом перед приготуванням їжі та перед її вживанням. Брудні руки є однією з найбільш поширених причин харчових отруєнь та появи небезпечних хвороб та станів.

Читайте також: Чому самотність шкідлива для здоров'я. Пояснює МОЗ

Уникайте споживання в‘яленої, копченої, солоної та консервованої риби. Якщо консервовані продукти були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином – вони можуть стати причиною інфікування. Наприклад, ботулічним токсином.

Не їжте продукти, в яких закінчився термін придатності до споживання. Навіть якщо ця їжа нормально виглядає та пахне. Терміни придатності визначають та вказують на основі відповідних наукових тестів, які показують, через який період в упакованій їжі почнуть паразитувати патогенні мікроорганізми.

Читайте також: Руйнівники міфів. Уляна Супрун про манту, перекис водню та ВСД

Не купуйте продукти у випадкових осіб або на стихійних ринках. Якщо маєте хоч мінімальний сумнів щодо дотримання санітарних норм та правил зберігання їжі у місці, де її купуєте, – утримайтеся від неї. Якщо ж ви все-таки купуєте там їжу, проводьте термічну обробку, особливо, молока та молочних продуктів.

Ретельно мийте овочі і фрукти проточною водою, а для споживання дітьми - обдайте окропом. Перші ознаки харчового отруєння зазвичай з‘являються раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, біль у животі, здуття живота, нудота, діарея.

Зазначимо, що загалом в Україні за останні півроку на гострі кишкові інфекції, куди входять харчові отруєння (не включаючи ботулізм та отруєння грибами) захворіли 47 256 людей. Окремо на сальмонельозні інфекції за цей період захворіли 3046 українців.


Читайте також: