Як виглядає відреставрована церква св. Параскеви П’ятниці у Львові. Фото

1317 0
Храм Святої Параскеви є одним з найстаріших у Львові, збудованим ще в княжі часи.
Фото: Назар Притула

Фото: Назар Притула

У Львові завершують ремонтно-реставраційні роботи у церкві св. Параскеви П’ятниці, яка розташована за адресою вул. Богдана Хмельницького, 77. Про це на брифінгу повідомив отець-настоятель храму Ігор Малетич.

Ремонтні роботи в церкві розпочались ще минулого року. За цей час завершили облаштування гідроізоляції храму та зовнішнього водостоку. У 2018 році планують завершити реставрацію каменю на фасаді церкви. Зараз майстри реставрують тильну сторону церкви.

Читайте також: Як виглядають відреставровані фрески костелу єзуїтів у Львові. Фото

Вартість проведення робіт – 1,372 млн грн. Їх виконує ТзОВ «Еталон-Ком». За даними аналітичної системи YouControl власником цієї компанії є Роман Лобай – екс-помічник нардепа Володимира Парасюка та колишній проректор з адміністративно-господарської роботи Львівського державного університету фізичної культури. З 2016 року ТзОВ «Еталон-Ком» 11 разів перемагало на тендерах, на загальну суму 43,4 млн грн.

Читайте також: Що має побачити кожен львів’янин: Храм святого Іоана Золотоустого

Зазначимо, що церква св. Параскеви П’ятниці є однією з найстаріших у Львові. Вона була збудована ще за княжих часів, а нинішнього вигляду набула в середині XVII століття, коли її відбудував союзник гетьмана Богдана Хмельницького молдавський господар Василь Лупула. Храм будувався в оборонному стилі – стіни мають товщину до 2 метрів, а у верхній частині церкви розташовувались бійниці. Раніше при храмі був шпиталь братства, цвинтар, школа та резиденція священика.

Нагадаємо, що поблизу церкви св. Параскеви П’ятниці планують побудувати скляний офісний центр з підземним паркінгом.

Назар Притула


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар