Як зібрати урожай без шкоди для здоров’я: пояснює Уляна Супрун

884 0
Якщо не дотримуватись елементарних правил, то дачний сезон може призвести до поганих наслідків.
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Виконувачка обов’язків Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповідає українцям про користь роботи на городі та як при цьому не наробити шкоди своєму здоров’ю.

«Кілька годин за сапанням, викопуванням, збиранням та іншим піклуванням про врожай – добряче тренування для м’язів. Таку роботу ще називають агрофітнесом, адже навантаження подекуди нагадують заняття в тренажерному залі», – наголошує Уляна Супрун.  

Науковці вважають, що агрофітнес дає значну користь нашому організму. Втім, існує кілька небезпек, яких варто уникати під час роботі в саду чи на городі.

Плюси агрофітнесу

Користь для психічного здоров’я. Більше часу на природі – менші ризики появи психічних проблем. Свіже повітря та зелень навколо сприяють зниженню рівня гормону кортизолу в організмі, що в свою чергу зменшує напруження та симптоми тривожності. Садівництво навіть запроваджують в деяких клініках для людей з психічними хворобами.

Читайте також: Руйнівники міфів. Уляна Супрун про манту, перекис водню та ВСД

Крім того, робота на городі дає помірні та інтенсивні фізичні навантаження, про користь яких знають всі. Різні садові інструменти розвивають різні м’язи рук, ніг та спини. Тому їх можна вважати аеробними вправами на зміцнення м’язів.

Небезпеки агрофітнесу

У тренажерному залі заняття сплановані й циклічні. Коли ж ми працюємо на городі, зазвичай не продумуємо скільки разів присядемо, чи скільки часу треба на відновлення. Натомість «тренування» здебільшого одноманітні та монотонні. Через це існують ризики отримати травму, біль в м‘язах та суглобах. Таким чином, агрофітнес значно поступається справжньому фітнесу, і може навіть нашкодити.

«Щоб дачний сезон був корисним та безпечним, варто чергувати види діяльності, працювати нетривало і стежити за самопочуттям - робити паузи, розминатись, випростовуватись, і відпочивати наступного дня», – зазначає міністерка охорони здоров’я.

Читайте також: Уляна Супрун спростувала діагноз «остеохондроз»

Ще одна небезпека – бактерії. У землі живе збудник правця. Якщо він потрапить у відкриту рану, то є високий ризик захворіти. Щоб цього не сталось, слід щодесять років робити щеплення від правця - воно безоплатне та є у медзакладах у кожному регіоні. Уникайте пошкоджень садовими інструментами – працюйте в закритому взутті та одязі й стійких до механічних ушкоджень рукавицях.

Крім того, не забувайте про захист від сонця та пийте достатньо води. Зазвичай робота в полі чи на городі займає багато часу, тому намагайтесь спланувати її в ранковий або вечірній час, щоб уникнути ризиків перегрівання та отримання сонячних опіків.


Читайте також: