Марка, колір, регіон: які електромобілі купують українці. Інфографіка

3001 0
Головний сервісний центр МВС оприлюднив показники електромобілів на дорогах в Україні, які зареєстрували протягом минулого року та І кварталу 2017-го. У відомстві зібрали статистику реєстрації за регіонами та календарним роком, за популярними марками авто та навіть їхніми кольорами.
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Загальна кількість зареєстрованих вперше електромобілів за 2016-й рік і перший квартал цього року становить 2 284, інформують у прес-службі регіонального сервісного центру МВС у Львівській області. 

Впродовж останніх років в Україні, як і загалом у всьому світі, спостерігають стрімке зростання попиту на електромобілі, які мають низку переваг над бензиновими чи дизельними моторами. Екологічні та економні електромобілі все частіше знаходять собі прихильників серед українців, про це свідчить той факт, що Україна увійшла у ТОП-10 найбільш розвинених ринків електромобілів європейських країн за інформацію рейтингу видання InsideEVs.

Читайте також: У Львові хочуть запустити екскурсії на раритетних електромобілях. Фото

Читайте також: За ніч у Львові зупинили 10 п’яних водіїв

"Найбільший попит на електромобілі за даними сервісних центрів МВС прослідковується у м. Києві, Одеській та Харківській областях, слідом йдуть Дніпровська, Львівська, Київська та Запорізька області. У першому кварталі 2017 року показники зросли майже вдвічі – 620 зареєстрованих авто, у порівнянні з першим кварталом 2016 року – 294 зареєстрованих авто. Окрім цього, можемо побачити різний попит на авто залежно від місяця, вподобання та доступності конкретних марок на українському ринку" – повідомляє керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Читайте також: Коли українці пересядуть на електромобілі? 7 фактів про моделі та економію

Серед основних переваг електромобілів визначають екологічність та економічність. Вартість «заправки» електромобіля в декілька разів нижча ніж у бензинового чи дизельного авто, а деколи підзарядитись можна і безкоштовно, адже на багатьох паркінгах перед ресторанами, торговими чи бізнес-центрами все частіше встановлюють зарядні станції. Технічне обслуговування електромобілів відбувається рідше, а для функціонування їм потрібна менша кількість розхідних матеріалів. Ціна електромобілів, зазвичай, вища ніж звичайних авто, але кошти, зекономлені на їх заправці, компенсують зайві витрати.

Читайте також: У Львові відкрили безкоштовну станцію зарядки для електромобілів

Будь-який електромобіль, так само як і авто з двигунами внутрішнього згоряння, потрібно реєструвати у сервісних центрах МВС. Процес реєстрації немає жодних відмінностей від реєстрації звичайних автомобілів. 

Опублікувала Марічка Мишок

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!