Які штами грипу загрожують львів’янам цієї зими. Перелік

942 0
В Україні уже перереєстрували вакцини проти грипу на наступний епідемічний сезон.
Фото: amizon.ua

Фото: amizon.ua

Міністерство охорони здоров’я визначило віруси, які ймовірно будуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні, передає прес-служба МОЗ.

У цьому переліку:

  • вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
  • вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

«Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них уже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали щодо третьої вакцини перебувають на розгляді у Державному експертному центрі», – повідомляють у МОЗ.

Читайте також: Все, що потрібно знати про грип. Поради лікаря Комаровського

У міністерстві наголошують, що кожен українець зможе придбати вакцину в аптеці за власний кошт і зробити відповідне щеплення у закладі охорони здоров’я. Вакцини будуть доступні в аптеках упродовж місяця.

«МОЗ України зі свого боку провів необхідні дії, щоби вакцини вчасно з’явились в аптеках і кожен громадянин міг без зайвого клопоту забезпечити собі надійний захист. Це дозволить попередити важкі ускладнення від грипу та знизити захворюваність», сказала заступниця міністра охорони здоров’я з європейської інтеграції Ольга Стефанишина.

Згідно зі статистикою, щороку в Україні реєструють приблизно 6 млн інфекційних захворювань, 98% із яких становлять захворювання на грип та ГРВІ. Водночас, рівень вакцинації проти грипу залишається дуже низьким.

Читайте також: Чому моя сім'я вже 15 років не хворіє на грип

Вакцину можуть придбати за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику – медпрацівників, вчителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. МОЗ України рекомендує місцевій владі та підприємствам забезпечити вакцинування громадян із групи ризику та співробітників підприємств.

Вакцинація від грипу також є економічно обґрунтованою. За різними оцінками, витрати для кожного хворого, пов'язані із захворюванням на грип чи ГРВІ, коливаються від 400 до 2700 гривень, залежно від тяжкості захворювання. А вартість однієї дози вакцини, що захищає від грипу упродовж усього сезону, становить близько 200 гривень.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар