Ярослав Грицак про те, як треба розвиватися Львову

2163 0
Історик, публіцист, професор УКУ та публічний інтелектуал Ярослав Грицак каже, що йому знадобилося кілька років, аби полюбити Львів. Нині ж науковець переконаний, що знову обрав би це місто для життя, якби мав таку нагоду. Про Львів минулого і Львів майбутнього Ярослав Грицак розповів в ексклюзивному інтерв’ю Tvoemisto.tv.

«Зараз Львів є містом дешевого туризму. Це переважно туризм молодих людей. І це добре, бо вони заповняють увесь простір: вони сидять у кав’ярнях, вони п’ють пиво, вони дивляться на Львів і вивозять із міста не лише шоколад і каву, а й певні ідеї. Про Львів зараз побутує таке враження, що це є Європа без «шенгену». Це є добре, але дешевий туризм ніколи не зможе бути стратегічним для розвитку міста. Тому що такий туризм дає вигоди на певний час, але він руйнує місто на довший час. Тому якщо Львів хоче бути містом успіху, він повинен перейти на зовсім інший тип туризму, коли до міста приїжджають науковці, люди які чимось займаються, бо вони знають, що тут можна щось робити вартісне» - каже Ярослав Грицак.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди Твого міста: Ярослав Грицак про Львів як Нью-Йорк Східної Євопи

Також історик переконаний, що Львів повинен взяти курс на новий рівень розвитку туризму: «Дуже яскравим прикладом для мене є Оперний театр. Насправді дуже мало міст мали оперні театри, особливо до Першої світової війни. Але подивіться як функціонує Опера у нас у Львові. Спитайте будь-кого, чи навіть самого себе: «Як часто ви ходите до опери? – Рідко. А скільки людей приїжджає до Львова спеціально в оперу? – Майже ніхто». Порівняйте це із італійською Вероною, де спеціально роблять літні сезони і запрошують найкращих співаків, як футбольні команди. Це робить Верону містом оперного туризму, і це великі гроші. Але в такому випадку це означає, що місто повинне мати дуже добрі готелі і дуже добрі ресторани. Це не означає, що у такому місті для бідних людей не буде місця, але в багатому місті і бідним добре жиється».

Розмовляла Наталія Середюк

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар