З перших днів безвізу на кордоні діятиме спрощений контроль

3764 0
З перших днів дії угоди щодо безвізового режиму в усіх пунктах пропуску буде максимально спрощено процедури проходження митного контролю для громадян.
фото: zik.ua

фото: zik.ua

Про це заявив в. о. голови фіскальної служби Мирослав Продан, передає Укрінформ.

Читайте також: Офіційно. Оголосили дату, коли безвіз почне діяти для українців

"Ми розуміємо всю відповідальність, яка постане перед працівниками митниці, оскільки вже зараз наші колеги прикордонники прогнозують збільшення пасажиропотоку у перші дні безвізу на 30 відсотків. Для уникнення черг та незручностей для подорожніх вже впроваджується низка заходів на митницях та пунктах пропуску", – розповів Продан.

За його словами, такі події як впровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу лише стимулюють митницю до розвитку, впровадження інноваційних технологій та переведення сервісів в онлайн режим.

"Відповідність сучасним вимогам Європейського Союзу, централізований моніторинг та оперативний контроль в режимі реального часу, унеможливлення впливу людського фактору – саме це основні складові для митниці майбутнього. Фінальний результат, у напрямі якого ми рухаємося, – це збільшення товарообігу та прискорення пасажиропотоку, зручні та прозорі процедури для бізнесу та громадян, прискорення та оптимізація митних процедур", – підкреслив Продан.

Відповідно до процедури ЄС, безвізовий режим вступає в силу через 20 днів після публікації рішення у Офіційному журналі ЄС, тобто вже 11-го червня.

Читайте також: Усе, що треба знати про оформлення закордонного паспорта у Львові. Питання і відповіді

Нагадаємо, Європейський Парламент ухвалив рішення про надання безвізового режиму Україні 6-го квітня. Після цього Рада ЄС затвердила це рішення 11-го травня. А 17-го травня відповідний документ підписали Президент Європейського Парламенту Антоніо Тайяні та Міністр внутрішніх справ Мальти Кармело Абела (оскільки Мальта головує зараз в Раді ЄС).

Додамо, після прийняття безвізового режиму з ЄС тільки власники біометричних паспортів уникнуть походів до консульств та візових центрів.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!