Політична реклама

Зафіксувати волю народу. «Слуги народу» про опитування 25 жовтня

695 0
Формат загальнодержавного опитування, коли людина свідомо робить вибір на користь певного рішення підвищує його політичну вагу.

Опитування у день виборів є абсолютно демократичним і морально виправданим кроком. Хоча воно не матиме прямих юридичних наслідків, однак застосування такої форми прямої демократії потрібно, щоб зафіксувати волю народу й уже з цим політичним мандатом вибудовувати державні позиції.

Про це заявили у партії «Слуга народу», роз’яснюючи загальнодержавне опитування, яке президент Володимир Зеленський оголосив у день голосування на місцевих виборах – 25 жовтня.

Що це за опитування?

Громадянам пропонується відповісти на п’ять запитань безпосередньо на виході з виборчих дільниць. Опитування проводитиметься у форматі екзит-полу, тільки з особливим переліком запитань, а учасники повинні будуть заповнити бюлетень. Також у бюлетені передбачено поле для коментарів, в якому можна запропонувати запитання для наступних опитувань.

Питання такі:

  1. Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
  2. Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?
  3. Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?
  4. Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?
  5. Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

У політсилі зазначають, дискусії про зменшення кількості депутатів Верховної Ради велися під час чи не кожної передвиборчої кампанії. Вже декілька років в Україні точиться і питання про медичний канабіс. І це відбувається на тлі того, що протягом 2010-х років у багатьох цивілізованих країнах суттєво переглянули державну політику щодо канабісу. «Тому президент питає думку народу стосовно давно обговорюваних і наболілих тем», – пояснюють «Слуги народу».

Для чого проводити такі опитування, якщо вони не мають юридичної сили?

Залучення народу до вирішення цих питань є абсолютно демократичним і морально виправданим кроком, стверджують у партії.

Наголошують, без чітко вираженої думки народу відповідна дискусія може тривати ще багато років, не виходячи на рівень ухвалення рішень. І саме формат загальнодержавного опитування, коли людина свідомо робить вибір на користь певного рішення підвищує його політичну вагу.

Опитування – не референдум

У політсилі пояснюють, що опитування не дорівнює референдуму – це різні інструменти, наслідки застосування яких не будуть однаковими. Результат опитування не матимуть прямих юридичних наслідків. «Застосування такої форми безпосередньої демократії потрібно, щоб зафіксувати волю народу й уже з цим політичним мандатом вибудовувати державні позиції».

Водночас, зазначають у партії «Слуга народу», опитування – не лише налагодження комунікації з людьми, але й економія коштів, часу й зусиль. «Люди приходять на вибори, голосують за партії та кандидатів і заразом можуть висловитися із суспільно важливих питань. Це швидко й ефективно. Адже не потрібно окремо збирати комісії, займати приміщення, запрошувати людей – опитування можна проводити разом з виборами», – заявили у політсилі.

Важливість питання медичного канабісу

Завідувач опіковим центром 8-ої лікарні Львова, кандидат до Львівської облради від партії «Слуга Народу» Василь Савчин зазначає, що сьогодні майже два мільйони українських пацієнтів страждають від болю, якого можна уникнути завдяки лікам на основі медичного канабісу. Зокрема, тільки на Львівщині зареєстровано 75 тисяч онкохворих, лише за останній місяць – 4 700. Він наголошує, зараз є шанс покращити й значно здешевити медичну допомогу їм та іншим пацієнтам.

«Пацієнти й лікарі вже давно вимагають від законодавців врегулювати використання канабісу для потреб науки та медицини. Медичний канабіс може стати рослинною альтернативою лікарським засобам, який полегшує біль, зменшує нудоту, покращує сон і може допомогти людям з епілепсією, онкохворим, пацієнтам з невиліковними хворобами й ветеранам війни зі стресовим посттравматичним розладом. Відсутність у пацієнтів доступу до необхідних ліків – це порушення прав людини на безпечне лікування. Саме тому запитання, яке поставив президент Зеленський на загальнонаціональному опитуванні щодо легалізації медичного канабісу, допоможе парламенту ухвалити рішення на користь людей», – каже він.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!