Завтра на Львівщині відбудеться піша проща до Страдча. Програма

4047 0
Цьогоріч вона буде присвячена 1030-літтю Хрещення Русі-України.
ілюстративне фото: lvivexpres.com

ілюстративне фото: lvivexpres.com

Завтра, 26 червня, відбудеться Всеукраїнська проща до села Страдч Яворівського району Львівської області. Вона буде присвячена страдецьким блаженним, Дню мирянина та 1030-річчю хрещення Київської Русі-України, повідомляють організатори.

Програма:

8:30 – з'їзд прочан у село Ямельня на місце мученицької смерті блаженних о. Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми;

9:00 – молебень до блаженних;

10:00 – піша хода до площі біля Страдецької гори;

11:00 – Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

Читайте також: Греко-католики відзначатимуть нове свято

Довідка: У часи Київської Русі та Галицько-Волинського князівства неподалік села знаходився другий після Києво-Печерської лаври підземний монастир на території сучасної України. Археологічними дослідженнями встановлено, що монастир складався із вхідної галереї (довжина приблизно 40 м), ходів загальною довжиною понад 270 м і кількох келій, які розміщувались на глибині близько 20 м.

Страдч тепер – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, яку за значущістю прирівнюють до Зарваниці та Унева. Це є також одна з найдавніших українських християнських святинь, адже молитва вперше вознеслася тут до неба ще в далекому ХІ ст. Тоді у невеличкій печері, видовбаній у піщаному пагорбі, розпочали свій чернечий подвиг двоє ченців, які за легендою примандрували сюди з Києва. На вершині гори знаходилось укріплене городище.


Читайте також: