З’явився унікальний путівник про Львів як місто літератури і натхнення

1199 0
Вийшов друком путівник про те, чому Львів – місто літератури, а не лише «місто шоколаду», «кави» та «дощу».
фото: starylev.com.ua

фото: starylev.com.ua

Книга з’явиться у «Видавництві Старого Лева» з ініціативи Офісу «Львів - Місто літератури ЮНЕСКО» та за підтримки Управління культури Львівської міської ради. Упорядник видання – Ольга Муха.

«Під однією обкладинкою читач знайде «10 натхнень Львова»: кого, як та за яких обставин надихає місто; опис культурних локацій Львова, де черпали натхнення та матеріал для роботи десятки відомих українських (і не тільки) літераторів. І, власне, інформація про них – поетів та письменників, - що творили й творились Львовом впродовж різних епох та культур також зібрана у путівнику», – розповідають у ВСЛ.

«Задум книги, яку ми підготували до річниці здобуття титулу, полягав у тому, щоб занурити читача у світ минулої та сучасної літератури Львова, щоб чіткіше навести на мапі міста літературні місця й маршрути, — пояснює упорядниця путівника Ольга Муха. — Ця книга є мозаїкою з імен, вулиць, кам’яниць, подій та, безперечно, текстів... Характерних цитат і невеликих творів, які передають вдачу Міста, — цинічного й романтичного, неймовірно чуттєвого та подекуди жорстокого, трохи зухвалого, часто гонорового, невдячного й відданого, словом, усякого».

Родзинкою літературно-енциклопедичного путівника стали твори сучасних письменників, яких надихнуло місто. Не всі вони львів’яни, та всіх їх об’єднує небайдужість до Львова, який кожному дав щось своє: комусь – спокій, комусь – приємну метушню кав’ярень, непересічний матеріал для спостережень й нових книг чи дуже інтимні спогади... Серед іншого читач знайде у книжці письменницькі розповіді, чому для Юрія Андруховича «Львів – завжди», прочитає пікантну «Історію трьох яєць і одного Львова» Андрія Куркова, дізнається, як «Мені пощастило» у творі авторства Тараса Прохаська, трохи роздивиться «Тіло Шульца» від Гаськи Шиян та упізнає «Ангелів Сихова» від Сергія Жадана... А ще у путівнику буде багато про культурні майданчики міста, бібліотеки, видавництва та визначні події в літературному житті Львова.

Презентації книжки у Львові відбудуться:

2 лютого о 18:00 – майже академічна дискусія «Як писати (про) літературу?». «Дзиґа», вул. Вірменська 35, Львів; 

3 лютого о 18:00 – презентація-гра «Львів – місто натхнення. Література». «Дзиґа», вул. Вірменська 35, Львів.

Джерело: starylev.com.ua.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар