Чому не варто публічно говорити про проблеми свого чоловіка з тероборони

6139 0
Жінка може йти сваритися до керівника свого чоловіка лише за однієї умови: вона недостатнього поважає його. Вважає його неспроможним самому вирішити свої проблеми. Заперечує його суб’єктність.
Фото: Міноборони

Фото: Міноборони

Матері, дружини, які мають родичів у теробороні, написали колективного звернення до голови Львівської ОВА Максима Козицького, щоби їхніх чоловіків відвели із передової, першої лінії, оскільки вони не достатньо ще підготовлені і не оснащені відповідною технікою, аби вести бої. Тvoemisto.tv підготувало матеріал, аби з'ясувати, чому тероборонців відправляють у «гарячі точки» на схід без належної військової підготовки і оснащення. Львівська журналістка Віка Балицька каже, що явище, коли дружини чи матері розпоряджаються діями, волею та життям своїх чоловіків і синів – якийсь сюр і називає це неповагою до суб’єктності чоловіків.

Я маю що сказати про ТрО, але промовчу, бо не знайду прийнятної коректної форми вираження своїх думок та емоцій. Впевнена, що командування ЗСУ скоро відкорегує якісь недосконалі організаційні моменти і кожен займе те місце в матриці війни, на яке заслуговує або на яке спроможний. Було б добре, щоб частина з ТрО повернулася до своїх звичних цивільних справ і ніколи за жодних обставин не претендувала вже бути захисником. Так спокійніше усім буде. Цього не варто соромитися, не усі можуть воювати. Зрештою, не всі мають воювати. У тилу теж є робота.

Хочу написати про один аспект, який, чесно кажучи, не менш вражає, ніж ця вся істерія. Назву це фемінним фактором. Оце явище (за рідкими винятками), коли дружини чи матері розпоряджаються діями/волею/життям своїх чоловіків і синів – це якийсь сюр.

Читайте також: «Зарубати слона кинджалом». Чому бійців з тероборони відправили у «гарячі точки»

Мені здається, що це велика неповага до суб’єктності чоловіків. Ніби вони якісь неповносправні безпорадні гноми. Жінки опікуються ними як грудними дітьми. Це ще якось можна сприйняти, якщо це мама до сина так ставиться. І то! Сина треба поважати з моменту його народження, його волю, потреби і бажання. Не говорячи вже, коли йому 30-40 років.

Може я помиляюся. Я просто не знаю механіки цього комунікаційного ланцюжка є, бо не уявляю собі, щоб я говорила щось на відео про проблеми свого чоловіка. Чи ходила на якісь пікети, чи якісь зустрічі з командуванням… Яке я маю відношення до його діяльності!? І до його командування!? І до його рішення стосовно своєї діяльності!?

Жінка може йти сваритися до керівника свого чоловіка лише за однієї умови: вона недостатнього поважає його. Вважає його неспроможним самому вирішити свої проблеми. Заперечує його суб’єктність.

Так-от я не уявляю механіки… може, чоловіки самі дзвонять і нарікають? Ну, окей. Поділилися проблемами, чому ні!? Проблеми є, ніхто не заперечує. Але ж не може такого бути, що воїн-захисник дзвонить і каже: слух напиши там пост чи відео, що ми голі-босі… і що командування – гівнюки… і піди там на пікет…

Читайте також: Оборона Львова і області. Які збройні формування працюють та як долучитися

Притомний самодостатній дорослий чоловік сам вирішує свої проблеми у прийнятному до контексту форматі. Є ж чимало непублічних шляхів вирішення таких проблем як, скажімо, в ТрО виникли. Задіювати жінок для розгону істерик під час війни – не повірю, що ініціатори цього чоловіки. Бо це, м’яко кажучи, з боку виглядає так собі. Я вже мовчу про допомогу ворожій пропаганді.

А ще це неповага до тих воїнів, які стиснувши зуби, стійко виносять увесь тягар та жах війни. Як їм за цим всім спостерігати і не втрачати самовладання? Слава Богу, у них є мотивація, воля і гідність. І є кому боронити Україну, незважаючи ні на що. А тим, у кого надто налякані емоційні некеровані жінки та матері, може варто, опираючись на власну самоповагу, якось просити і переконувати їх опановувати себе та не забувати про гідність. 

Віримо в ЗСУ і поважаємо наших чоловіків.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!