Чому українці жартують з можливого ядерного удару і збираються на Щекавицю

6903 0
Останніми днями соцмережі заполонили меми про ядерну загрозу з боку росії та мобілізацію, яку оголосив путін. Користувачі почали фантазувати, як вони проведуть останні миті життя. Однією з «ідей» було провести оргію в центрі Києва на горі Щекавиця. У програмі «Акценти Твого міста» доцентка кафедри психології та психотерапії УКУ Наталія Пилат пояснила, чи є нормальною така реакція замість того, щоб належно підготуватися.
Фото:@Oleksandr Grekhov/Facebook

Фото:@Oleksandr Grekhov/Facebook

Українці жартують щодо загрози ядерного удару. Це дуже нормальна реакція. Недавно я читала у Facebook пост, де хтось дуже обурливо висловлювався про те, що люди такі оптимістичні, що ми все подолаємо, і треба бути реалістами та уважно ставитися до слів путіна й мобілізації. 

 

Але насправді, коли ми чуємо таке, то у нас є страх. І цей страх не можна приховати. Страх – це емоції. У нас може бути також багато гормональних сплесків, а організм мусить кудись викинути цю енергію. 

Ми можемо впадати у депресію, але це не дуже продуктивний стан. Найпродуктивніше, коли людина отримує такий стрес – почати щось робити. 

Читайте також: Що відбувається під час ядерного вибуху і як діяти в разі атаки

От чому на початку війни дуже багато людей пішли волонтерити? Бо це була одна з дуже продуктивних діяльностей, яка допомагає людині вийти зі стресу швидко. Тобто це проактивна діяльність. Навіть іти на війну – це теж проактивна діяльність, яка допомагає позбутися від стресу і від такої ситуації, коли не знаєш, що буде далі.   

Дві основні реакції у стані стресу – бийся або тікай. І вони зумовлені на активність. Ті, хто тікав з країни, мають теж більш проактивну поведінку, і в них, можливо, буде менше стресу від паніки, бо вони кудись бігли, перетинали кордон, щось робили. 

А дехто йшов на війну, був у теробороні, шукав мітки. Вони обрали бій. 

Така проактивна поведінка допомагає знизити рівень різних гормонів, заспокоїтися, пережити стрес і не перевести його у постравматичний. 

Найгірше людям, які нічого не робили, сиділи вдома і думали, що буде далі. Тобто впадали у депресію. 

Отже «оргія на Щекавиці» – це також проактивна поведінка. Тобто «я не знаю, що робити правильно». Є люди, які знають, що робити, але більшість – не знає. Попри це, вони мусять щось робити, інакше не витримають цього великого емоційного навантаження. І кожен у свій спосіб вирішує щось робити. 

Читайте також: Мобілізація в росії. Що це означає для України

Цей жартівливий підхід і є одним зі способів виходу з ситуації. Якимось чином, якщо нас чекає ядерна війна – один з моїх способів пережити це емоційно буде, наприклад, оргія на Щекавиці. 

Жартують також, що галичани будуть робити Хрестовий похід, вечорниці або підуть на прощу до Зарваниці.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!